استیو جابز درگذشت

استیو جابز درگذشت

همکاران سیستم- تنها به فاصله یک روز پس از معرفی آیفون جدید اپل استیو جابز درگذشت. مرد شماره یک اپل و یکی از شناخته‌شده‌ترین افراد جهان کامپیوتر. او دو ماه قبل به دلیل وضعیت بد جسمی ناشی از بیماری از مدیرعاملی این شرکت کناره گیری کرده بود.

این خبر را وب سایت اپل با آپلود یک عکس سیاه وسفید از او که تنها با نام او و این تاریخ‌ها ٢٠١١-١٩۵۵ همراه بود مخابره کرد

 استیون جابز ، معروف به استیو جابز از بنیانگذاران اصلی و مدیرعامل شرکت فناوری اپل (Apple) چندی پیش از سمت خود استعفا داده و تیم کوک مدیر عملیاتی اپل جانشین او شده بود.

  جابز در زمان مدیریت 14 ساله خود بر اپل با معرفی محصولاتی مانند آی پاد، آی فون و تبلت آی پد، اپل را به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه تکنولوژِی تبدیل کرد.

 تیم دو نفره جابز و کوک در این کار موفق بودند و اپل را به باارزش ترین شرکت در دنیا تبدیل کردند.
بسیاری از سایت‌های بزرگ خبری جهان مرگ استیو جابز را ضایعه‌ای برای جهان کامپیوتر و تکنولوژی عنوان کردند.
به دنبال اعلام مرگ وی رییس جمهور آمریکا نیز طی پیامی از استیو جابز به خاطر استعداد بی نظیرش تقدیر کرد.
جابز در هنگام مرگ ۵۶ سال داشت. مرگ جابز درست یک روز پس از اعلام آیفون جدید بدشانسی مضاعف برای شرکت اپل بود.

استیو جابز با سرطان لوزالمعده می‌جنگید و در سال‌های اخیر این بیماری او را مجبور کرد در دوره‌هایی از مسوولیت خود در اپل فاصله بگیرد. با این حال جابز هر بار از جنگ با دوره‌های بحرانی این بیماری سربلند بیرون می‌آمد اما ظاهرا این بار دیگر بخت با او یار نبود.

بیانیه شرکت اپل
در بیانیه شرکت اپل آمده است: با کمال تاسف مرگ استیو جابز را اعلام می‌کنیم. او منبع بی پایانی از نوآوری بود که زندگی ما را دگرگون کرد.
همچنین خانواده او در بیانیه‌ای اعلام کردند که استیو به خانواده‌اش عشق می‌ورزید و از همگان برای اینکه در این مدت آرزوی بهبودی او را کرده بودند تشکر کردند.
تیم کوک مدیرعامل فعلی اپل هم در پیامی به کارکنان شرکت اپل گفت:‌ ما که افتخار این را داشتیم تا با استیو کار کنیم یک دوست عزیز و یک ذهن خلاق را از دست دادیم. او این شرکت را ترک کرد اما روح او با اپل خواهد بود.
کوک همچنین از برگزاری مراسمی به افتخار جابز توسط این شرکت خبر داد.

واکنش رسانه‌ها
مرگ استیو جابز به رغم اینکه از مدت‌ها قبل پیش‌بینی می‌شد اما رسانه‌هارا شوکه کرد. مرگ وی بلافاصله در صدر اخبار جهان قرار گرفت. رسانه‌های تکنولوژی مرگ او را به شکل گسترده‌تری پوشش دادند و هر یک تلاش کردند که به شکلی از مرد اول تکنولوژی جهان تقدیر کنند.

گیزمودو :‌ ما همواره برای استیو جابز احترام قایل بودیم. مهم نیست او چقدر از ما منتفر بود مهم این است که ما عاشق او بودیم.  اگر بیل گیتس کامپیوتر را به دفاتر آورد استیو جابز آن را به اتاق‌های خانه آورد و بعدها آن را آنقدر کوچک کرد که داخل جیب هر کس جا بگیرد. او روش ساخت فیلم را تغییر داد، روش پخش موسیقی را، نقل داستان را.

تسلیت بیل گیتس
بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت طی پیامی درگذشت استیو جابز را تسیلت گفت.  بیل گیتس گفت: من و استیو از ۳۰ سال قبل یکدیگر را می‌شناختیم. در این مدت با هم رقیب و دوست بودیم. جهان به ندرت ممکن است شخصی با قابلیت‌های استیو را ببیند.