استقبال کسب و کارهای کوچک و متوسط از فناوری پردازش ابری در حال افزایش است

همکاران سیستم- پژوهشگران شرکت مایکروسافت پیش بینی کرده‌اند کسب و کارهای کوچک و متوسط در سه سال آینده اقبال بیشتری نسبت به فناوری‌های پردازش ابری و «نرم‌افزار به مثابه خدمات» نشان خواهند داد. 39 درصد این کسب و کارها به مایکروسافت گفته‌اند قصد دارند در سه سال آینده از این فناوری ها استفاده کنند. در حال حاضر 29 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند.

به گزارش وب سایت eweek گزارش شرکت مایکروسافت نشان می‌دهد تعداد شرکت‌هایی که هم اکنون هزینه استفاده از فناوری‌های پردازش ابری را می‌پردازند، در مقایسه با سه سال گذشته دو برابر شده است.

بنابراین گزارش کسب و کارهای کوچک و متوسط که در سه سال آینده قصد استفاده از فناوری پردازش ابری را دارند، هر کدام به طور متوسط از 3.3 خدمات مختلف استفاده خواهند کرد. در حال حاضر هر کدام از کسب و کارهای کوچک و متوسط به طور متوسط از 2 خدمات مختلف استفاده می‌کنند.

گزارش مایکروسافت از این نظر حائز اهمیت است که نشان‌دهنده فرصت‌های پیش رو در این بازار برای تامین‌کنندگان هاست‌ها و خدمات  فناوری پردازش ابری است. استقبال کسب و کارهای کوچک و متوسط از این فناوری‌ها باعث رونق بازار شرکت‌هایی می‌شود که در زمینه ذخیره داده‌ها، ذخیره فایل‌های پشتیبان و ایمیل‌های تجاری به عرضه خدمات می‌پردازند.

82 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط خرید خدمات فناوری پردازش ابری از یک تامین‌کننده محلی را حیاتی و مهم دانسته‌اند. پژوهشگران مایکروسافت دریافته‌اند هرچه که یک کسب و کار بزرگ‌تر باشد، تمایل‌ گردانندگان آن برای استفاده از این فناوری‌ها بیشتر است. در این مطالعه مشخص شده است 56 درصد کسب و کارهایی که نیروی کار آنها بین 51 تا 250 نفر است به طور متوسط از 3.7 خدمات مختلف استفاده خواهند کرد.

مایکروسافت این مطالعه را در 16 کشور مختلف و بر روی 3258 کسب و کار کوچک و متوسط انجام داده است که هر کدام از آنها حداکثر 250 نفر را در استخدام خود داشتند.