استفاده از فناوری‌های همراه در کسب و کارهای کوچک دردسرساز است

همکاران سیستم- پیمایشی که توسط شرکت ترند میکرو (trend Micro) انجام شده، نشان می‌دهد که کسب و کارهای کوچک و متوسط در استفاده از فناوری‌های همراه در محل کار با چالش‌های زیادی مواجه هستند.
به گزارش وب سایت eweek، شرکت ترند میکرو پیمایشی را در میان بیش از صد کسب و کار کوچک و متوسط انجام داده و دریافته است استفاده از فناوری‌های همراه برای انجام فعالیت‌های کاری ممکن است کسب و کار‌ها را در معرض آسیب‌های امنیتی قرار دهد. هم اکنون گرایش کسب و کارهای تجاری به رویکرد BYOD (استفاده از فناوری‌های همراه شخصی در محل کار) روند فزاینده‌ای به خود گرفته است. اما گزارش شرکت ترند میکرو حاکی از این است که مجرمان سایبر از طریق رخنه‌های امنیتی فناوری‌های همراهی که تحت سیستم عامل‌های آی او اس اپل و اندروید است، تلاش می‌کنند در این ابزار‌ها نفوذ کنند.
در این مطالعه مشخص شد که هر کدام از کارکنان کسب و کارهای کوچک و بزرگ از چند فناوری مختلف در محل کار خود استفاده می‌کند. نت بوک‌ها، لپ تاپ‌ها، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی از جمله این فناوری‌ها و ابزار‌ها هستند.
این مطالعه نشان داده است که فقط در عرض یک ماه حدود ۴.۳ درصد از این ابزار از رخنه‌های امنیتی دچار آسیب شده‌اند که این میزان برای کل سال چیزی در حدود ۵۲.۱ درصد است. این ابزار بیشتر از طریق صفحات وب و ایمیل هدف حمله هکر‌ها و بدافزار‌ها قرار گرفته‌اند. در سال‌های بین ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ حملات صورت گرفته از طریق وب سایت ۳۵ درصد و حملات صورت گرفته از طریق ۱۲ درصد رشد داشته است.
این مطالعه نشان داده است تامین امنیت برای فناوری‌های همراهی که در محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند، هم وقت زیادی از کارکنان کسب و کار‌ها می‌گیرد و هم هزینه زیادی می‌برد.