استرالیا هفته‌ای 31 حادثه سایبری جدی را تجربه می‌کند

در بخش امنیت سایبری تنها یک شاخص مورد توجه قرار نمی‌گیرد تا شرایط براساس آن سنجیده شود. «گزارش سالانه تهدیدهای سایبری ACSC» که هم‌اکنون منتشر شده تمامی شاخص‌های موجود در این حوزه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مرکز امنیت سایبری استرالیا (ACSC) برای سال مالی 21-2020 در مجموع 1630 حادثه سایبری که رخ داده بود را تحلیل کرد. این مسئله نشان داد در این بازه زمانی به طور میانگین در هر هفته 31 رویداد سایبری انجام شده است. در مقایسه با سال مالی قبل، تعداد کل حوادث مرتبط با حوزه امنیت سایبری در سال جاری میلادی کاهش 28 درصدی را تجربه کرده است.

مرکز ACSC در بررسی‌های جدید خود شش طبقه‌بندی اصلی برای تحلیل رویدادهای سایبری را در نظر گرفت و در گزارش نهایی خود به یک‌سوم بالای این طبقه‌بندی عکس‌العملی نشان نداد.

این مرکز در گزارش سال گذشته نیز حوادث مربوط به یک بخش از سطح اول طبقه‌بندی و چهار بخش از سطح چهارم طبقه‌‌بندی‌های خود را بررسی کرده بود.

این مرکز در مجموع گزارش داد در سطح چهار طبقه‌بندی‌های خود بیشترین میزان حوادث سایبری در یک سال گذشته رخ داده و در حالی که سال گذشته 35 درصد حوادث به این بخش اختصاص داشت، این رقم برای سال جاری 49 درصد گزارش شد.

این گزارش همچنین بر افزایش فزاینده ضررهای مالی مربوط به ایمیل‌های تجاری (BEC) خبر داد. بر این اساس گفته شد در سال مالی گذشته استرالیا از این طریق در مجموع 81.5 میلیون دلار ضرر کرد که این رقم نسبت به سال قبل 15 درصد بیشتر شد.

منبع: zdnet