استارت‌آپ Infinit، شرکتی متمایز در ارائه خدمات ابری

استارت‌آپ Infinit، شرکتی متمایز در ارائه خدمات ابری

همکاران سیستم – به تازگی یک شرکت نوپا به نام Infinit راه‌اندازی شده که خدماتی متمایز در حوزه به اشتراک‌گذاری فایل و رایانش ابری ارائه می‌دهد.
به گزارش پایگاه InfoWorld، استارت‌آپ Infinit عملکردی همچون Box و Dropbox دارد با این تفاوت که به کاربران خود این امکان را می‌دهد که بتوانند فایل‌ها و اطلاعات خود را مکان‌های مختلفی ذخیره کنند؛ از دیسک‌های محلی و NAS گرفته تاGoogle Cloud Storage و فضای ذخیره‌سازی Amazon S۳.
Infinit خدمات خود را به سه صورت ارائه می‌کند: مجموعه‌ای از پروژه‌های منبع باز، اپلیکیشن مشتری و مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های SaaS. سیستم‌های ذخیره‌سازی داده از قبیل Dropbox، BitTorent یا Google Drive به صورت متمرکز عمل می‌کنند ولی Infinit اطلاعات را در یک درایو مجازی و به صورت رمزنگاری شده در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
در واقع Infinit از یک شبکه مِش (mesh network) برای ارتباط دادن چند منبع ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده می‌کند. این سیستم مزیت‌های چندی دارد.اول این که مشتری می‌تواند به انتخاب خود، محل و چگونگی ذخیره‌سازی داده‌ها را انتخاب کند. این محل می‌تواند مراکز داده خود مشتری یا یک سرویس ابری باشد.
مزیت دیگر آن است که غیرمتمرکز بودن این شبکه باعث می‌شود توزیع بار (load balancing) و تحمل خطا (fault tolerance) در آن به طور خودکار صورت گیرد.
علاوه بر این، مشتری‌هایی که فضای اندکی برای ذخیره‌سازی دارند می‌توانند همیشه به دیتاهای خود دسترسی داشته باشند حتی اگر آن فایل و دیتا را به طور محلی ذخیره نکرده باشند.
این امر به ویژه هنگامی مفید است که یک مشتری خواهان دسترسی به فایل‌های بزرگی است که معمولاً امکان ذخیره آنها در دیسک‌های محلی فراهم نیست.
در حال حاضر امکان استفاده از سرویس‌های Infinit Drive و Infinit Cloud که ویژه کسب و کارهای کوچک است، فقط از طریق دعوت‌نامه امکان‌پذیر است ولی افراد می‌توانند با ثبت نام در این لینک به خدمات Infinit دسترسی اولیه پیدا کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *