از هر 61 ایمیلی که دریافت می‌کنید یک مورد آلوده است

همکاران سیستم – میزان حملات اینترنتی فیشینگ برای سرقت اطلاعات حساس کاربران از جمله شناسایی کاربری، رمز عبور و حساب‌های بانکی رو به افزایش است و کارشناسان در پایان بررسی‌های جدید خود دریافتند از هر 61 پست الکترونیکی که وارد اینباکس کاربران می‌شود به طور میانگین یک ایمیل حاوی آدرس‌های اینترنتی آلوده مخصوص سرقت‌های اینترنتی است.

تحلیلگران مرکز امنیت Mimecast به این نتیجه رسیدند که بین ماه‌های آگوست تا نوامبر و همچنین دسامبر تا فوریه سال جاری تعداد پست‌های الکترونیکی دریافتی حاوی آدرس‌های اینترنتی آلوده مخصوص حملات فیشینگ 126 درصد بیشتر شده است.

این لینک‌های آلوده یکی از روش‌های اصلی برای جرایم سایبری محسوب می‌شود و مدیریت آنها را کمپین‌های هکری برعهده دارند. این کمپین‌ها با انتشار ایمیل‌های فیشینگ کاربران را تشویق می‌کنند تا روی لینک‌های آلوده کلیک کنند.

پست‌های الکترونیکی معمولا به گونه‌ای طراحی می‌شوند که شکل ظاهری شبیه به ایمیل دریافت شده از فرستنده قانونی از جمله یک شرکت یا همکار را دارند تا از این طریق بتوانند با جلب اعتماد قربانی، او را ترغیب کنند روی لینک‌ها آلوده کلیک کند.

هدف از ارسال لینک‌های الوده می‌تواند انتشار بدافزار روی رایانه شخصی یا تشویق کاربر به وارد کردن اطلاعات حساس در صفحات جعلی باشد و در چنین شرایطی کاربر تصور می‌کند اطلاعات خود را روی صفحه اصلی سایت‌های خرید، بانک یا ارایه‌دهندگان پست الکترونیکی وارد می‌کند تا پس از کلیک کردن شناسایی کاربری و رمز عبور او برای مجرمان اینترنتی ارسال شود.

منبع: zdnet