ارزش گوگل از یک تریلیون دلار فراتر رفت

باشگاه اختصاصی شرکت‌های یک تریلیون دلاری در وال استریت از هم اکنون یک عضو جدید دارد. ارزش سهام شرکت مادر گوگل که با نام آلفابت شناخه می‌شود طی چند روز گذشته به بالاترین میزان خود رسید و باعث شد ارزش مجموع سرمایه‌های این کمپانی بیش از یک تریلیون دلار محاسبه شود.

آلفابت هم اکنون در کنار اپل و مایکروسافت در جمع شرکت‌های یک تریلیون دلاری حضور دارد. اپل هم اکنون ارزشمندترین کمپانی آمریکایی محسوب می‌شود که ارزش آن 1.4 تریلیون دلار برآورد شده است و پس از آن شرکت مایکروسافت با سرمایه 1.3 تریلیون دلار قرار دارد.

این نخستین‌باری است که سه شرکت آمریکایی با ارزش حداقل یک تریلیون دلاری به‌شکل هم‌زمان معرفی می‌شوند.

لازم به ذکر است ارزشمندترین شرکت جهان از نظر مجموع سرمایه‌های محاسبه شده شرکت بزرگ نفتی «آرامکو» است که ماه گذشته ارزش مجموع سرمایه‌های آن 2 تریلیون دلار برآورد شد و البته این رقم هم اکنون 1.8 تریلیون دلار گزارش شده است.

آمازون که هم اکنون ارزش مجموع سرمایه‌های آن 930 میلیارد دلار محاسبه می‌شود دومین شرکت آمریکایی است که سپتامبر 2018 به سطح یک تریلیون دلار رسید و البته پس از مدتی این عنوان را از دست داد. در آن زمان اپل تنها شرکتی بود که ارزش مجموع سرمایه‌های آن در بازار جهانی بیش از یک تریلیون دلار اعلام شده بود.

منبع: edition.cnn