ابزار جدید مایکروسافت برای تشخیص سلامت به‌روزرسانی‌های ویندوز

همکاران سیستم – انتشار نسخه 1809 سیستم عامل ویندوز 10 آن طور که مایکروسافت تمایل داشت پیش نرفت و این اتفاق باعث شد در این زمینه سوالات زیادی مطرح شود که، کیفیت نسخه‌های آزمایشی ویندوز چگونه سنجیده می‌شود. به منظور پاسخگویی به این دسته از سوالات، مایکروسافت هم اکنون یک ابزارهای کلیدی جدیدی را اریه کرده است که کیفیت و سلامت هر یک از به‌روزرسانی‌های منتشر شده برای سیستم عامل ویندوز را مورد سنجش قرار می‌دهد.

مایکروسافت این روزها سخت در تلاش است تا با تکیه بر بر اطلاعات مربوط به تشخیص صحیح، اطمینان حاصل کند که ویندوز 10 در سراسر جهان به درستی کار می‌کند و کلید این اتفاق ابزاری به نام Release Quality View یا RQV است که در اصل یک یک داشبورد داخلی برای شرکت مایکروسافت محسوب می‌شود تا سلامت میلیو‌ن‌ها سیستم را پیش از دریافت نسخه‌های به‌روزرسانی مشخص کند.

به گفته «جِین لایلز» و «راب مائوچری» در گروه توسعه دهنده «علوم داده ویندوز»،‌ مایکروسافت در هر نسخه به‌روزرسانی که روانه بازار می‌کند به این سوال پاسخ می‌دهد که: آیا این به‌روزرسانی ویندوز برای کاربران سراسر جهان آماده است؟

این دو کارشناس در یک مطلب وبلاگی توضیح دادند:‌ «این یک پرسش جامع است که ما برای هر نسخه آزمایشی و هر به‌روزرسانی ویندوز آن را مطرح می‌کنیم و از این طریق قصد داریم آزمایش‌های خودکار و دستی روی نسخه‌های جدید پیش از ارزیابی نهایی کیفیت و از طریق معیارهای مبتنی بر بازخورد کاربران صورت می‌گیرد».

بنابراین، در حالی که مایکروسافت به صورت گسترده بر اطلاعات مربوط به تشخیص نواقص نسخه‌های به‌روزرسانی تاکید دارد، این دو کارشناسان حوزه داده بر این مسئله تاکید کردند که بازبینی‌های داخلی توسط مهندسان این امکان را فراهم می‌کند تا حتی پیش از آنکه یک نسخه آزماشی توسط گروه Windows Insider مورد بررسی قرار بگیرد، نواقص آن برطرف شود.

منبع: zdnet