ابزار جدید مایکروسافت برای ساخت اپلیکیشن‌های تجاری بدون نیاز به کدنویسی

ابزار جدید مایکروسافت برای ساخت اپلیکیشن‌های تجاری بدون نیاز به کدنویسی

 همکاران سیستم – شرکت مایکروسافت اپلیکیشن ویژه‌ای طراحی و عرضه نموده که کارمندان با استفاده از آن می‌توانند داده‌ها را از منابع مختلف دریافت کرده و بدون نیاز به کدنویسی، اپلیکیشن‌های خاص خود را بسازند و بر روی تبلت‌ها یا تلفن‌های همراه به نمایش گذارند.

 به گزارش وب‌سایت PCWorld، این ابزار PowerApps نام دارد و نسخه آزمایشی آن در اواخر سال گذشته به طور محدود عرضه شده بود. عدم نیاز به فراگیری مهارت‌های کدنویسی، باعث می‌شود در زمان و هزینه توسعه‌دهندگان صرفه‌جویی شود.اپلیکیشن های ساخته شده با PowerApps در آی‌اواس، آندروید و وب قابل نمایش است.

 افراد می‌توانند اطلاعات مورد نظر خود را از منابع گوناگونی همچون Dropbox، OneDrive، Dynamics CRM و SharePoint Online به دست آورند.

این برنامه به ویژه برای افرادی که پیشتر با نرم‌افزار Access مایکروسافت برای ساخت اپلیکیشن کار کرده‌اند مورد توجه قرار گیرد زیرا PowerApps  بسیاری از قابلیت‌های اکسس را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و علاوه بر آن، یک سری قابلیت‌های موبایلی نیز به برنامه افزوده است.

 این شرکت آمریکایی چیزی در مورد احتمال بازنشسته کردن اکسس اعلام نکرده ولی عدم انتشار به‌روزرسانی برای این سرویس نشان از آن دارد که شاید مایکروسافت بخواهد اکسس را متوقف کرده و PowerApps را جایگزین آن نماید.

 با این ابزار مایکروسافت می‌تواند در بازارهای پرچالش که رقبایی همچون SkyGiraffe و Salesforce حضور دارند، بهتر از گذشته نقش‌آفرینی کند.