ابزار جدید آی‌بی‌ام برای کمک به توسعه‌گران ابری

ابزار جدید آی‌بی‌ام برای کمک به توسعه‌گران ابری

همکاران سیستم- شرکت آی‌بی‌ام ابزار جدیدی تولید و عرضه کرده که توسعه‌گران با بهره‌گیری از آن می‌توانند بهتر و سریع‌تر، داده‌های کلان را در اپلیکیشن‌های ابری ادغام کرده و مورد استفاده قرار دهند.

این ابزار  Digital Science Experience نام دارد. به گزارش وب‌سایت Talkin’ Cloud، این ابزار به گونه‌ای طراحی شده که توسعه‌گرانی که در پلتفرم ابری آی‌بی‌ام موسوم به Bluemix کار می‌کنند، راحت‌تر و سریع‌تر بتوانند داده‌ها و یادگیری ماشینی را در اپلیکیشن‌های ابری وارد کنند. 

آی‌بی‌ام سال گذشته بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار در سیستم Spark (اسپارک) سرمایه‌گذاری کرد و به دنبال آن، برای توسعه اسپارک به زبان برنامه‌نویسی R، همکاری‌هایی با SparkR، SparkSQL و Apache SparkML آغاز کرد. 

به گفته آی‌بی‌ام، این راهکارها باعث می‌شود دانشمندان داده‌ی R دسترسی سریع‌تری به اطلاعات موبایلی بیشتر داشته باشند و از آن سو، بینش‌های فوری، صحیح و دقیقی به دست آورند. 

باب پیکیانو (Bob Picciano) یکی از مدیران ارشد IBM Analytics می‌گوید Digital Science Experience یک اپلیکیشن تجاری بسیار عالی برای Apache Spark به شمار می‌رود‌.

وی معتقد است این ابزار فرصت‌های جدیدی برای ارائه مدل‌های مبتنی بر بینش (insight-driven) به توسعه‌دهندگان، پیش روی دانشمندان داده قرار می‌دهد.

پیکیانو همچنین بر این باور است که Data Science Experience درهای جدیدی برای ظهور نوآوری‌های بی‌سابقه از جامعه متن باز می‌گشاید. 

بر اساس این گزارش، آی‌بی‌ام اعلام کرده که به منظور کمک به ورود داده‌های کلان به حوزه تجاری، قصد دارد به ائتلاف زبان آر (R Consortium) بپیوندد.