ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

آی دی سی: بازار راهکارهای مدیریت منابع سازمانی در حال تجربه یک رشد باثبات است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است بازار نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی (ERM) پس از رشد فوق العاده‌ای که در سال ۲۰۱۱ داشت، حالا در حال تجربه یک رشد یکنواخت و باثبات است.
به گزارش وب سایت آی دی سی ، درآمدهای حاصل از فروش راهکارهای مدیریت منابع سازمانی در سال ۲۰۱۱ در مقایسه با سال قبل از آن ۱۱.۹ درصد رشد داشته است. آی دی سی بازار این راهکار‌ها را دارای هشت بخش دانسته و اعلام کرده رشد درآمد‌ها در سه بخش بهتر از دیگر بخش‌ها بوده است. این درآمد‌ها در بخش نرم افزارهای مدیریت سرمایه انسانی، مدیریت عملکرد مالی و استراتژی و مدیریت سبد پروژه‌ها رشد بیشتری داشته است. بنا بر پیش بینی آی دی سی، وضعیت این سه بخش از بازار نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی در سال‌های آینده بهتر از سایر بخش‌ها خواهد بود.
بازار این نرم افزار‌ها در سال ۲۰۱۱ رشد دو رقمی ۱۱.۹ درصدی را تجربه کرد، اما پیش بینی می‌شود نرخ رشد درآمدهای حاصل از این بازار در سال ۲۰۱۲ تک رقمی باشد. آی دی سی این رشد تک رقمی را نشانه آغاز یک دوره ثبات برای این نرم افزار‌ها دانسته است.
بر اساس این گزارش شرکت‌های سپ، اوراکل و مایکروسافت در مجموع یک سوم از درآمد حاصل از فروش این راهکارا‌ها را از آن خود می‌کنند. اما بخش‌های تخصصی بازار وضعیت متفاوتی دارد. مثلاً در بخش نرم افزارهای مدیریت دارایی‌های سازمانی شرکت آی بی‌ام جایگاه بر‌تر را از آن خود کرده است. در بازار نرم افزارهای مدیریت سبد پروژه‌ها نیز ۵ شرکت سی‌ای تکنولوژی، دل تِک، آی بی‌ام، اینفور و ساس با هم رقابت می‌کنند. در بازار نرم افزارهای مدیریت عملکرد مالی و استراتژی نیز همین پنج شرکت با هم رقابت می‌کنند.
آی دی سی پیش بینی کرده است بازار این نرم افزار‌ها در همه نقاط جهان بجز اروپای غربی شاهد رشد قابل توجهی خواهد بود. در این میان کشورهای حوزه اقیانوس آرام (بجز ژاپن) و آمریکای شمالی سرمایه گذاری بهتری در زمینه نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی کرده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *