آی بی‌ اِم راهکارهای کسب و کار جدیدی عرضه کرد

آی بی‌ اِم راهکارهای کسب و کار جدیدی عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت آی‌بی‌ام از طریق یکی از بخش‏‌های زیرمجموعه خود در هند که به لابراتوار تجربه مشتری معروف است، راهکارهای جدیدی را در حوزه داده‌‏های کلان، پردازش ابری و ابزارهای همراه عرضه کرده است.
به گزارش وب‏‌سایت destinationcrm، لابراتوار تجربه مشتری آی‌بی‌ام در هند مجموعه جدیدی از راهکار‌ها را عرضه کرده است که کسب و کارهای کاربر به کمک آن‌ها می‌‏توانند بینش عمیق‏تری درباره مشتریان خود به دست آورند. این راهکار‌ها که طیف متنوعی از ابزارهای همراه، اجتماعی، پردازش ابری و داده‏‌های کلان را شامل می‌‏شود، به کسب و کارهای کاربر اجازه می‌‏دهد تجربه مشتریانشان از محصولات و خدمات خود را متحول کنند.
یکی از این راهکار‌ها IBM Edge Analytics نام دارد که اطلاعات پس‌‏زمینه‌‏ای لازم را در اختیار مشتریان کسب و کار‌ها قرار می‌‏دهد. مثلاً وقتی مشتری اقدام به خرید یک بلیط هواپیما می‌‏کند یا در یک فروشگاه به خرید می‌‏پردازد، این راهکار تبلیغات مرتبط با این فعالیت‏‌ها را از طریق ایمیل یا تلفن همراه برای وی می‌‏فرستد.
دیگر راهکار عرضه شده از سوی آی‌بی‌ام وایبس (Vibes) نام دارد که ویژه بازاریاب‏‌ها است. این راهکار یک نرم‌‏افزار کسب و کار است که با تحلیل تعاملات و رفتارهای افراد در شبکه‌‏های اجتماعی، اطلاعات مربوط به علایق و حوزه فعالیت‏‌های آن‌ها را گردآوری می‌‏کند ودر اختیار بازاریاب‏‌ها قرار می‌‏دهد. بازاریاب‏‌ها نیز می‌‏توانند با استفاده از این اطلاعات، گروه‏‌های هدف تبلیغات خود را با دقت بیشتری انتخاب کنند.
لابراتوار تجربه مشتری شرکت آی‌بی‌ام راهکار دیگری نیز عرضه کرده است که به ابزار رهگیری رویدادهای شبکه اجتماعی (SMETT) معروف است. این راهکار قابلیت پردازش زبان طبیعی انسان‏‌ها و جستجو در میان متن‏‌های تولیدی را داراست. کسب و کارهای کاربر به کمک این ابزار می‌‏توانند میلیون پیام تولید شده در شبکه‏‌های اجتماعی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند و به بینش‌‏های عمیقی درباره محصولات و خدمات خود دست یابند.