آی بی‌ام راهکار امنیتی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها عرضه می‌کند

آی بی‌ام راهکار امنیتی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها عرضه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ام قصد دارد با عرضه راهکار امنیتی جای پای خود را در بازار روبه رشد محصولات امنیتی اینترنت محکم کند. آی بی‌ام تصمیم گرفته است با استفاده از راهکارهای تحلیلی خود، شرکت‌ها و سازمان‌ها را در مقابله با حملات سایبری یاری دهد.

به گزارش رویترز، راهکار امنیتی آی بی‌ام به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر اجازه می‌دهد با تحلیل همزمان فیدهای داده بیش از ۴۰۰ منبع مختلف با حملات سایبری مقابله کنند. راهکار امنیتی آی بی‌ام که QRadar نام دارد، در واقع یک پلت فرم امنیتی هوشمند است که با ترکیب تهدیدات و شیوه کار هکر‌ها و تحلیل همزمان ترافیک داده‌هایی که در زیرساخت‌های آی تی یک شرکت در جریان است، می‌تواند فعالیت‌های مشکوک و غیرعادی کاربران را شناسایی کند.

به گفته آی بی‌ام این پلت فرم رفتار کاربران را زیر نظر می‌گیرد و مثلاً اگر تلاش‌های پیاپی کاربری برای ورود به یک پایگاه داده با شکست مواجه شود و وی پس از چندین بار تلاش موفق به این کار شود، و بخواهد اطلاعات یک کارت اعتباری را وارد یک وب سایت مشکوک کند، پلت فرم QRadar رفتار او را کنترل می‌کند.

برندان هانیگان، مدیر بخش سیستم‌های امنیتی آی بی‌ام ضمن معرفی این راهکار جدید تاکید کرده است که بسیاری از شرکت‌ها بدین دلیل نمی‌توانند یک سیستم دفاعی و امنیتی مطمئن برای خود ایجاد کنند که از مجموعه‌ای از فناوری‌های ناهماهنگ و غیریکپارچه استفاده می‌کنند. ناهماهنگی فناوری‌های مختلف باعث ایجاد حفره‌های امنیتی می‌شود و هکر‌ها به آسانی می‌توانند از آن سوءاستفاده کنند.

وی گفته است بخش X-Force آی بی‌ام روزانه ۱۳ میلیارد رویداد امنیتی را در اینترنت رهگیری می‌کند و می‌تواند فعالیت بسیاری از هکرهایی را که می‌کوشند وارد شبکه‌های اجتماعی شوند، متوقف کند.