آموزش کارکنان؛ شیوه‏ای کارآمد برای ارتقای امنیت اطلاعات شرکتی

آموزش کارکنان؛ شیوه‏ای کارآمد برای ارتقای امنیت اطلاعات شرکتی

همکاران سیستم- یافته‏‌های یک نظرسنجی نشان می‏‌دهد مدیران و متصدی آی تی سازمان‏‌ها معتقدند آموزش کارکنان موثرترین راه برای ارتقای سطح امنیتی کسب و کارها است.
به گزارش وب‏سایت zdnet، پیمایشی که توسط شرکت روبرت هالف (Robert Half) انجام شده است، نشان می‏‌دهد بخش زیادی از مدیران آی تی معتقدند کارکنان کسب و کارها ممکن است باعث به وجود آمدن بزرگترین مخاطرات امنیتی شوند. به گفته آنها، گسترش فناوری‏‌هایی مثل شبکه‏‌های اجتماعی، داده‏‌های کلان و اینترنت اشیا باعث شده است مشکلات و چالش‏‌های جدیدی بر سر امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران ایجاد شود.
بر اساس این گزارش، متصدیان و مدیران آی تی سازمان‏ها معتقدند آموزش کارکنان کارآمدترین راه برای ارتقای سطح امنیت اطلاعات شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها است. شرکت روبرت هالف با انجام پیمایشی در میان ۲۴۰۰ نفر از مدیران آی تی کسب و کارهایی که تعداد کارکنان آنها ۱۰۰ نفر و یا بیشتر است، به این نتایج دست یافته‏ است. این نظرسنجی نشان می‏‌دهد ۵۴ درصد از مدیران آی تی قصد دارند با آموزش کارکنان خود به مقابله با چالش‏‌های امنیتی برخیزند. ۴۵ درصد نیز گفته‏اند قصد دارند با استخدام متخصصان آی تی وضعیت شرکت‏های طرف ثالث را که به داده‏‌های شرکتی آنها دسترسی دارند، سروسامان دهند و از این طریق با چالش‏‌های امنیتی مقابله کنند. ۴۱ درصد نیز راه حل را در به کارگیری راهکارهای اجراز هویت چند عاملی جسته‏‌اند.