آمازون محبوب‌ترین سرویس ابری جهان برای خدمات IaaS شناخته شد

آمازون محبوب‌ترین سرویس ابری جهان برای خدمات IaaS شناخته شد

همکاران سیستم- در حالی که خدمات پردازش ابری AWS آمازون در بیشتر مشتریان سازمانی «زیرساخت به عنوان سرویس»(IaaS) مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیستم Azure مایکروسافت محبوب‌ترین سرویس ابری در حوزه خدمات IaaS محسوب می‌شود.به گزارش وبسایت Eweek، مرکز تحقیقاتی ۴۵۱ Research روی بیش از ۱۵۰۰ متخصص IT که ۱۰۰۰ نفر آنها تنها فرد برای ارزشیابی خدمات فناوری در سازمان بودند مطالعه جدید را انجام داد. در پایان این مطالعه مشخص شد Amazon Web Services برای سازمان‌هایی که قصد خرید فناوری‌های جدید را دارند همچنان محبوب‌ترین سرویس در حوزه «زیرساخت به عنوان سرویس» محسوب می‌شود.
طبق نتایج حاصل از این مطالعه، ۵۷ درصد مشتریان سازمانی خدمات IaaS در سراسر جهان از امکانات AWS بهره می‌برند و ۳۵ درصد از این مشتریان اعلام کردند که مهم‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات IaaS را می‌توان همین شرکت دانست.
سیستم Azure مایکروسافت در ۴۲ درصد سازمان‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و در بیشتر مواقع به عنوان منبعی شناخته می‌شود که سازمان‌ها آن را به عنوان عرضه‌کننده بعدی خدمات IaaS ارزیابی می‌کنند.
در مجموع سیستم Azure مایکروسافت توسط ۲۰ درصد از مشتریان سازمانی به عنوان مهم‌ترین ارائه دهنده خدمات IaaS شناخته شده است.
«اسکات اوتووِی» مدیر مرکز ۴۵۱ Research در این خصوص گفت: «برای خدمات IaaS مرکز AWS در زمینه سازگاری با سازمان‌ها به عنوان یک ارائه‌دهنده بزرگ زیرساخت به عنوان سرویس حاکمیت بازار را در دست گرفته است».
او در ادامه توضیح داد: «از نظر درآمد کلی این یک بازار بسیار بزرگ است و در این زمینه دیگر شرکت‌های بزرگ که خدمات مشابه را عرضه می‌کنند هم وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به Azure مایکروسافت، Cloud Platform گوگل و Rackspace اشاره کرد که در زمینه قیمت، هزینه نهایی و فناوری‌های مبتنی بر پلتفرم گزینه‌های قابل ملاحظه‌ای را پیش‌روی کاربران قرار می‌دهند».