آمازون تمرکز خود بر فناوری اینترنت اشیا را افزایش می‏‌دهد

آمازون تمرکز خود بر فناوری اینترنت اشیا را افزایش می‏‌دهد

همکاران سیستم- شرکت آمازون یکی از شرکت‏های نوپا را که صاحب پلت‏فرم ویژه‏ای در حوزه اینترنت اشیا است، خریداری کرده است.

به گزارش وب‏سایت  pcworld، آمازون یک شرکت نوپا به نام 2lementry را که برای کسب و کارهای تجاری پلت‏فرم ویژه‌‏ای در حوزه اینترنت اشیا عرضه می‏‌کند، خریداری کرده است. سخنگوی آمازون ضمن تایید خبر این معامله گفته است آمازون از مشتریان این شرکت نوپا پشتیبانی خواهد کرد. شرکت 2lementry نیز در وب‏سایت خود نوشته است با حفظ نام و برند خود به ارائه خدمات به مشتریانش ادامه خواهد داد.

شرکت 2lementry که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده است راهکارهای خاصی را برای یکپارچه‏‌سازی اپلیکیشن‏‌های کسب و کار عرضه می‏‌کند. کسب و کارهای تجاری به کمک این میان‏‌افزارها می‌‏توانند اتصال میان ابزارهای مختلف مورد استفاده خود را برقرار کنند. این شرکت همچنین الگوهای محاسباتی و تحلیلی‏ ویژه‌‏ای عرضه می‌‏کند که کسب و کارها می‏‌توانند از آنها برای تحلیل داده‏‌های به دست آمده از ابزارهای مختلف استفاده کنند.

پلت‏فرم این شرکت در حوزه اینترنت اشیا ThingFabric نام دارد که پیش از این با خدمات تحت وب آمازون یکپارچه شده بود. شرکت آمازون که یکی از عرضه‏‌کنندگان مطرح خدمات پردازش ابری است قصد دارد جای پای خود در بازار جهانی فناوری اینترنت اشیا را نیز مستحکم کند.