آمازون برای کسب و کارها خدمات جست وجوی‌ ابری‌ عرضه می‌کند

آمازون برای کسب و کارها خدمات جست وجوی‌ ابری‌ عرضه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آمازون قصد دارد خدمات جست وجوی مبتنی بر فناوری پردازش ابری را در اختیار کسب وکارها و شرکت‌های تجاری قرار دهد. آمازون در حال راه اندازی یک موتور جست وجوگر به نام cloudsearch است که به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر کمک می‌کند بدون مراجعه به گوگل از آن برای جست و جو استفاده کنند.

به گزارش وب سایت techweb شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر می توانند با پرداخت 100 دلار در ماه از خدمات جست و جوی آمازون استفاده کنند. آمازون در سال 2004 نیز یک موتور جست وجوگر به نام A9 را راه اندازی کرده بود که عملیات جست وجوی خود را از طریق گوگل انجام می داد. اما عرضه این خدمات در سال 2006 از سوی آمازون متوقف و جست و جو گر A9 عملاً تعطیل شد و گوگل هم به همکاری خود در این طرح پایان داد.

عرضه خدمات جست وجو از سوی آمازون از این نظر حائز اهمیت است که بسیاری از شرکت‌ها و وب سایت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند، ظرفیت‌های جستجوی ضعیفی دارند و از این نظر بسیار آسیب پذیر هستند. خدمات جست و جوی آمازون که مبتنی بر فناوری پردازش ابری است قابلیت یکپارچه شدن با وب سایت ها و نرم افزارهای کاربردی شرکت‌های مختلف را داراست.

یکی از مدیران آمازون در وبلاگ خود عرضه این خدمات را راهی برای بهبود کیفیت و کارکردهای محصولات شرکت های مختلف و کاهش هزینه‌های آنها دانسته و گفته است این خدمات قابلیت‌هایی را در زمینه جست و جو در اختیار کاربران خواهد گذاشت که تا پیش از این در دسترس آنها قرار نداشته است.

هزینه پرداخت این خدمات بدین طریق است که هر کاربری برای میزان استفاده از آن باید مبلغ مشخصی را بپردازد. آمازون میزان استفاده کاربران را به سه دسته کم، متوسط و زیاد تقسیم کرده است که بسته به میزان استفاده کاربر ساعتی 12، 48 یا 68 سنت از آنها دریافت می‌کند.