آمازون برای انتقال داده‌های ابری از کامیون استفاده می‌کند!

آمازون برای انتقال داده‌های ابری از کامیون استفاده می‌کند!

همکاران سیستم – شرکت آمازون برای ارائه خدمات ابری بهتر و سریعتر به مشتریان، استفاده از کامیون را در دستور کار خود قرار داده است. 

به گزارش وب‌سایت تک‌کرانچ، این کامیون‌ها که Snowmobile نام دارد می‌تواند تا ۱۰۰ پتابایت داده در خود ذخیره و منتقل کند. Snowmobile یا برف‌رو نوعی خودروی مخصوص حرکت در برف است که در بخش‌هایی از جهان برای جابجایی و حمل و نقل جایگزین سورتمه شده است. 

اسنوموبیل‌ها که مستقیماً با مرکز داده مشتریان در ارتباط هستند، وظیفه انتقال داده‌های مهم و ضروری را به AWS بر عهده دارند. 

در واقع این شیوه را می‌توان راهکار فانتزی آمازون برای مقابله با مشکلات شرکت‌ها در انتقال داده‌های حجیم از جمله فیلم‌ها و تصاویر ماهواره ای قلمداد کرد. 

در همین راستا، کمپانی دیجیتال گلوب (DigitalGlobe) که در زمینه تهیه و فروش تصاویر ماهواره‌ای و محتواهای جغرافیایی فعالیت دارد، قراردادی برای انتقال ۱۰۰ پتابایت از تصاویر ماهواره‌ای به سرویس ابری آمازون منعقد کرده است. 

هر چند استفاده از این شیوه چالش‌های خاص خود را دارد که مشکلات امنیتی یکی از آنهاست، ولی از آن سو آمازون تلاش کرده با در پیش گرفتن تدابیری چند، بر این موانع فائق آید.

مثلاً تمام اطلاعات این کامیون‌ها پیش از انتقال، به وسیله AWS Key Management Service به صورت رمزشده در می‌آید. 

اسکورت کردن این کامیون‌ها و ارتباط با نهادهای تامین امنیت، از دیگر راهکارهای آمازون برای مراقبت از اطلاعات گران‌بهای مشتریان اعلام شده است. 

همچنین این کامیون‌های ضدآب که قادر است در شرایط سخت آب و هوایی به کار خود ادامه دهد، به سامانه ردیابی GPS مجهز می‌باشد.