آغاز شمارش معکوس برای بازنشستگی ویندوز سرور ۲۰۰۳

آغاز شمارش معکوس برای بازنشستگی ویندوز سرور ۲۰۰۳

همکاران سیستم- از هم‌اکنون یک ماه باقیمانده است تا مایکروسافت سیستم‌عامل محبوب Windows Server ۲۰۰۳ را بازنشسته کند و از این پس هیچ به‌روزرسانی جدید برای آن عرضه نشود.به گزارش وبسایتtheinquirer، این طور که در آخرین‌ گزارش‌ها پیش‌بینی شده است، تا پیش از مارس سال جاری میلادی دوسوم سازمان‌های بریتانیایی از Windows Server ۲۰۰۳ استفاده می‌کردند و طی چهار هفته آتی که پایان عمر این محصول فرا می‌رسد، این شرکت‌ها باید به فکر راه چاره باشند.
مشابه اتفاقی که آپریل ۲۰۱۴ برای سیستم‌عامل ویندوز XP رخ داد، شرکت مایکروسافت در نظر دارد از تاریخ ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ به پشتیبانی از این نسخه سیستم‌عامل سرور خود پایان دهد. این مسئله به آن معنی خواهد بود که از این پس هیچ به‌روزرسانی امنیتی برای Windows Server ۲۰۰۳ عرضه نمی‌شود و کسب و کارها در مقابل تمام حملات سایبری که به شبکه آنها انجام می‌شود آسیب‌پذیر خواهند بود.
مطالعه جدیدی که توسط مرکز Bit۹+Carbon Black انجام شد نشان داد یک‌سوم شرکت‌هایی که هنوز از Windows Server ۲۰۰۳ استفاده می‌کنند و قصد بروزرسانی آن را دارند، تا تاریخ اعلام شده نمی‌توانند این کار را انجام دهند.
«جو مک‌کندریک» مدیر تحقیقات مرکز Forbes Insights در وبلاگ رسمی مایکروسافت توضیح داد: «نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای تحت Windows Server ۲۰۰۳ به گونه‌ای طراحی نشدند که بتوانند مطابق با ابزارهای امروزی عمل کنند و ارتقا یابند. این نرم‌افزارها نمی‌توانند از دستگاه‌های موبایلی و دسترسی‌های ابری پشتیبانی کنند».
او در ادامه گفت: «اگر یک شرکت قصد داشته باشد اطلاعات خود را مبتنی بر فضای ابری اجرا کند یا ارتباط میان مشتریان و توزیع‌کنندگان محصول را برقرار کند، به سیستم‌های کاری جدید نیاز دارد».