آثار طرح تحول دیجیتال در سازمان‌ها به روایت آمار

همکاران سیستم- بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که با وجود اهمیت طرح تحول دیجیتال، یک سری موانع و چالش‌‎های اساسی بر سر راه اجرای صحیح و اصولی آن در سازمان‌ها وجود دارد.

در تحقیقات مشترک Cloud Industry Forum و Ensono مشخص شده که کمبود مهارت‌های فنی، یکی از اساسی‌ترین چالش‌‎های این حوزه است. به گزارش وب‌سایت BetaNews، در نظرسنجی انجام‌شده  از مدیران تجاری و فن‌آوری سازمان‌ها، ۵۶ درصد آن‌ها گفته‌اند در جریان پیاده‌سازی طرح تحول دیجیتال، وظیفه سازمانی آن‌ها دستخوش تغییر شده است.

۵۱ درصد آن‌ها بر این باورند که این طرح، مسئولیت‌های آن‌ها را در سازمان افزایش داده و ۴۷ درصد نیز معتقدند این قضیه باعث بیشتر شدن فشار کاری بر آن‌ها شده است.

البته تحول دیجیتال بازتاب‌های گوناگونی در بخش‌های مختلف سازمان از خود بر جای می‌گذارد و در همه جا به یک شکل نیست.

به عنوان مثال، مدیران تجاری سازمان‌ها می‌گویند در این طرح، آزادی عمل بیشتری برای پرداختن به ایده‌های ابتکاری و نوآورانه به دست آورده‌اند (۴۵ درصد) ولی مدیران فن‌آوری اطلاعات، کمتر چنین عقیده‌ای دارند (۲۴ درصد)

در عوض گروه دوم، افزایش سرعت انجام کارها را از مزیت‌های اجرای طرح تحول دیجیتال می‌دانند. بر اساس این گزارش، ۹۲ درصد پاسخ‌دهندگان می‌گویند سازمان متبوع آن‌ها، فاقد مهارت‌های لازم برای اجرای طرح تحول دیجیتال است. به عقیده آن‌ها، افزایش مهارت‌های فنی (۴۸ درصد)، بهبود مهارت‌های تیمی (۴۴ درصد)، لزوم رفع مشکلات ارتباطی (۳۵ درصد) و لزوم برخورداری از مهارت‌های خلاقانه (۳۵ درصد) جزو راهکارهای اساسی در این خصوص است.

آلکس هیلتون مدیر عامل Cloud Industry Forum می‎گوید این یافته‌ها نشان می‌دهد که وجود نقص در مهارت‌های بنیادی و اساسی، یک مشکل در این زمینه محسوب می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *