چرا مدیریت عملکرد؟ راهنمایی برای سازمان‌‌های با اندازه متوسط

چکیده
مدیریت عملکرد پلی بین بینش برگرفته از اطلاعات مورد اعتماد و اقدامات در برنامه استراتژیک و عملیاتی است و این دو را به هم ربط می‌دهد. در مدیریت عملکرد، گزارش‌ها، کارت‌های امتیازی و برنامه‌ها هر کدام فرایند مستقلی نیستند، بلکه اجزای اصلی مدیریت سازمان هستند.

سازمان‌های متوسط ​​در جایگاه ویژه و منحصر به فردی برای بهره گرفتن از رویکرد مدیریت عملکرد در کسب و کارشان قرار دارند. این شرکت‌ها، در مقایسه با شرکت‌های بزرگ‌تر، چابکی بیشتری برای تلفیق اطلاعات و افراد دارند و سریع‌تر می‌توانند در برابر تغییر شرایط بازار واکنش نشان ‌دهند. این شرکت‌ها به دنبال بهره وری و اثربخشی هستند. باید عملکرد عملیاتی را برای مقابله با چالش‌های حال حاضر بالا ببرند و در عین حال موقعیت خود را برای موفقیت در آینده اقتصاد مستحکم کنند. این مقاله یک مرور کلی است بر اینکه چگونه مدیریت عملکرد با استفاده از IBM Cognos Express، که یک راه حل برنامه‌ریزی یکپارچه هوشمندی تجاری (BI) برای شرکت‌های متوسط است، می‌تواند برای ​مقابله با این چالش‌ها به شرکت‌های متوسط ​ کمک کند. IBM Cognos Express انتخابی مقرون به صرفه برای مدیریت عملکرد است. شرکت‌های متوسط ​​می‌توانند با داشتن یک راه‌حل مدیریت عملکرد:

• داده‌های گسسته را به اطلاعات تبدیل کنند.

• اطلاعات را به بینش ارزشمند‌ تبدیل کنند.

• بینش را به عمل تبدیل کنند.

در عین حال، یک راه‌حل یکپارچه، هزینه‌های عملکرد استقرار مدیریت را از راه‌های زیر کاهش می‌دهد:

  • • یک راه‌حل می‌تواند سربار فناوری اطلاعات مورد نیاز برای استقرار، نگهداری و یکپارچه‌سازی سیستم را کاهش دهد.

• رابط‌های خاص کاربر کسب و کار که پذیرش و موفقیت کاربر را افزایش می‌دهد.

• رویکردی ماژولار که اجازه می‌دهد شما کوچک شروع کنید و پس از اثبات کارایی مدل، سیستم را توسعه دهید.

بررسی

رشد درآمد. حاشیه سود کم. نیاز به نوآوری بیشتر از رقبای بزرگ. سازمان‌های متوسط با این چالش رو به رو هستند که برای همگام شدن با سرعت تغییر و سطح تلاطم در اقتصاد، باید به اندازه کافی سریع تصمیم بگیرند. مدیران می‌دانند که باید به طور دقیق بر عملکرد شرکت نظارت داشته باشند تا تهدیدات را به حداقل برسانند و فرصت‌ها را بیشینه کنند. با این وجود، مدیران اغلب فاقد اطلاعات لازم برای انجام کارشان در آن سطحی که لازم دارند، هستند.

 تصمیمات خوب عناصر سازنده یک عملکرد کسب و کار موفق هستند. شرکت‌های متوسط برای اینکه بهترین تصمیم‌ها را بگیرند، نیاز به بینش بهتری دارند که مبتنی بر اطلاعات دقیق‌تر و سریع‌تر باشد. اطلاعات کسب و کار، بنیان و پایه اطلاعاتی لازم را برای این بینش بهتر فراهم می‌کند. این بینش‌ها از طریق فرآیندهای بهبود یافته برنامه‌ریزی استراتژیک و عملیاتی منجر به عمل می‌شوند. پیوند زدن بینش با عمل (پیوند زدن گزارش‌ها با برنامه‌های ملموس) قلب مدیریت عملکرد است.

 شرکت‌های متوسط ​​می‌توانند با پیوند زدن بینش به دست‌آمده از اطلاعات کسب و کار BI و برنامه‌ریزی مبتنی بر عمل، از مدیریت عملکرد برای درک مسائل مؤثر بر کارایی استفاده کنند و منابع را به نحو موثر برای مقابله با آن‌ها بسیج کنند. مدیران با یک راه‌حل مدیریت عملکرد، بهتر می‌توانند به مسائل حیاتی کسب و کار از قبیل درآمد رو به رشد، کاهش هزینه‌های عملیاتی و بهبود فرایند‌ها بپردازند. با انجام این کار‌ها با چابکی بیشتری نسبت به رقبای بزرگ‌تر، آن‌ها می‌توانند هم‌سطح با رقبای بزرگ‌تر بازی کنند.

 مشکلات کسب و کار
شرکت‌های متوسط ​​نیاز به تصمیم‌گیری‌ یکپارچه و اگاهانه در کسب و کار را درک کرده‌اند. با این حال، ایجاد یک فرهنگ تصمیم ‌گیری آسان نیست. فناوری‌هایی که اغلب در سازمان‌ها به آن تکیه می‌کنند، از قبیل صفحات گسترده، پایگاه داده و سیستم‌های رومیزی موجب تولید انبارهای مجزای داده در سیستم‌های جدا از هم می‌شود. این پراکندگی، سودمندی این اطلاعات را برای تصمیم‌گیری ‌کاهش می‌دهد، که به نوبه خود موجب افت عملکرد می‌شود.
در عین حال، حجم داده‌ها و تعداد منابع داده نیز در حال رشد است. کاربران با اطلاعات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. آن‌ها به راحتی نمی‌توانند به اطلاعات لازم و مناسب برای تصمیم گیری دسترسی داشته باشند، آن را مشاهده و از آن‌ها استفاده کنند. کارکنان فناوری اطلاعات با این چالش مواجهند که راه‌حل‌هایی ارائه دهند که از بهره‌وری و چابکی لازم برای مواجهه با خواسته‌های بازار و مشتری برخوردار باشد. سازمان‌های متوسط معمولا فاقد کارکنان، تجربه، زیرساخت، زمان و بودجه لازم برای انتخاب، پیاده‌سازی، استقرار و مدیریت برنامه‌های کاربردی و مجموعه ابزار هستند.

 محرک‌های کسب و کار
 راه‌حل‌های یکپارچه اطلاعات و برنامه ریزی کسب و کار، یک منبع واحد اطلاعات برای توزیع در سراسر شرکت فراهم می‌کنند. این راه حل‌ها مقرون به صرفه هستند و اتکا به صفحات گسترده گسسته و فرآیندهای دستی را از بین می‌برند.

جنون برنامه‌های صفحه گسترده
بعضی از سازمان‌های متوسط ​​ هنوز برای مدیریت فرایندهای کلیدیشان مانند برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی، پیش‌بینی، تجزیه و تحلیل و گزارش. متکی به نرم افزارهای صفحه گسترده هستند. صفحه‌های گسترده به هیچ وجه برای رفع نیازهای مدیریت عملکرد سازمان‌های پیچیده و به سرعت در حال رشد در بازارهای رقابتی و پویا طراحی نشده‌اند. صفحه‌های گسترده هرگز به قصد ذخیره میلیون‌ها و حتی میلیارد‌ها داده و استفاده همزمان توسط صد‌ها و یا هزاران نفر کاربر در سراسر شرکت ساخته نشده‌اند.

 صفحات گسترده با این ایده که فقط یک نسخه واحد از حقیقت وجود دارد، نمی‌توانند ​​دانش و درک درستی نسبت به فعالیت‌های کسب و کار را برای شرکت‌های متوسط فراهم کنند. به این دلیل است که بسیاری از داده‌های یک شرکت در صفحات گسترده پراکنده مایکروسافت اکسل ریخته شده‌اند و دستی به روز رسانی می‌شوند. اطلاعات اغلب قدیمی و پراکنده است.

سازمان‌های متوسط ​​می‌توانند وابستگی خود را به صفحات گسترده قطع کنند. با آزاد کردن داده‌هایی که در سیستم‌‌های عملیاتی گیر افتاده و تبدیل آن به اطلاعات مربوط و مفید، سازمان‌ها می‌توانند مسایل واقعا مهم، روند‌ها و فرصت‌ها را بهتر تشخیص دهند. اینگونه آن‌ها دید دقیق و پیش‌بینانه‌ای از کسب و کار به دست می‌آورند و همه برای اخذ تصمیمات استراتژیک بهتر و بهینه‌سازی عملکرد کسب و کار برای کسب و کار نتایج بهتر همکاری کنند.

مدیریت عملکرد پاسخگویی و شفافیت را افزایش می‌دهد. این کارکرد‌ها برای رقابت در اقتصاد جهانی در زمانه رونق اقتصادی و برای بقای کسب و کار در بحران اقتصادی ضروری است.

هزینه مالکیت
بسیاری از سازمان‌های متوسط ​​بر این باورند که راه‌حل‌های مدیریت عملکرد پیچیده، گران و فرا‌تر از دسترس آن‌ها هستند. اما یک راه‌حل مدیریت عملکرد لزوما به معنی هزینه‌های گران، کنار گذاشتن سرمایه‌گذاری و امکانات فعلی موجود در فناوری اطلاعات و یا نیاز به منابع گسترده نیست. مدیریت عملکرد باید از منابع و زیرساخت‌های موجود فناوری اطلاعات سازمان بهره ببرد تا سرعت رسیدن به نتایج را بالا ببرد، هزینه مالکیت را پایین بیاورد، ریسک را به حداقل برساند و بازگشت سرمایه را بیشینه کند. مدیریت عملکرد بر اساس ارزش این وعده را می‌دهد که بدون ورشکست کردن سازمان، عملکرد عملیاتی را بهبود بخشد.

 راه‌حل
مدیریت عملکرد گزاره‌ای «همه و یا هیچ» نیست. شرکت‌ها می‌توانند با گام‌های تدریجی به تلفیق اطلاعات، فناوری و افراد، از سرمایه گذاری امروز ارزش کسب کنند و با رشد کسب و کار مطالبات آینده را نیز برآورده کنند. نتیجه؟ سازمان شما یک راه‌حل مدیریت عملکرد مقرون به صرفه خواهد داشت که امکان تصمیم‌گیری بهتر را به شما می‌دهد و کمکتان می‌کند که:

  •  • در‌‌ همان جهت کسب و کار برنامه‌ریزی کنید، پیشرفت را در مقایسه با برنامه مدیریت کنید و در مسیر بمانید.

  •  • اطلاعات کسب و کار را تجزیه و تحلیل کنید تا محرک روند‌ها را درک کنید و ناهنجاری‌ها را تشخیص دهید.

  •  • از طریق بینش مشتری، بهتر وفاداری مشتری را بهبود دهید.

  •  • به بازار متغیر و شرایط متغیر کسب و کار واکنش سریع‌تری داشته باشید.

  •  • در سراسر واحدهای کسب و کار، عملیات و خطوط تولید، هزینه‌ها را کاهش و بهره وری را بهبود دهید.

راه‌حل مدیریت عملکرد
از منظر فناوری، مدیریت عملکرد، تلفیقی از اطلاعات کسب و کار و برنامه‌ریزی است. این فناوری‌های کلیدی به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که پاسخ این سه سوال کلیدی کسب و کار را بیایند:

• وضعیتمان چگونه است؟
• چرا؟
• چه باید بکنیم؟

در حالت ایده آل، پاسخ به این پرسش‌ها باید مبتنی بر درک مشترک از شاخص‌ها، ابعاد داده‌ها، تعاریف داده‌ها و دیدگاه‌های سازمان باشد. یک پلت‌فرم یکپارچه تکنولوژی بسیار برای مدیریت عملکرد مهم و حیاتی است. نتیجه درک مشترک و اقدامات مسئولانه خواهد بود.

هر راه‌حل مدیریت عملکرد اجزایی دارد که در همه سیستم‌های مدیریت اطلاعات مشترک است، مانند نرم‌افزار، فرآیندهای کسب و کار، کاربران و سخت‌افزار. این اجزا با هم در تعامل هستند تا تحویل اطلاعات، نظارت بر عملکرد و اثربخشی عملکرد را بهبود بخشند. با یکپارچه‌سازی اطلاعات، فناوری و افراد، تصمیم‌گیرندگان شما می‌توانند به مدیران واقعی عملکرد تبدیل شوند.

 اجزای مدیریت عملکرد
نرم‌افزار مدیریت عملکرد برای شرکت‌های متوسط باید سوالات شما را در مورد مدیریت عملکرد پاسخ دهد:

• وضعیت ما چگونه است؟
عملکرد را با کار‌ت‌های امتیازی و داشبورد‌ها اندازه‌گیری و پایش می‌کند تا شاخص‌های کلیدیتان را تعقیب کند.

• چرا؟
گزارش‌ها و تحلیل‌هایی برایتان فراهم می‌کند که این امکان را به شما می‌دهند که داده‌ها را ببینید، متوجه زمینه شوید، روند‌ها را درک کنید و ناهنجاری‌ها را تشخیص دهید.

• چه کار باید بکنیم؟
با ارائه برنامه‌ریزی، بودجه و پیش‌بینی به شما امکان شناسایی و به اشتراک گذاشتن یک نظر قابل اعتماد در مورد آینده را می‌دهد.

 کارت‌های امتیازی و داشبورد‌ها با انتقال سریع و آسان اطلاعات پیچیده از منابع مختلف، به پاسخ پرسش «وضعیت ما چگونه است؟» کمک می‌کنند. پاسخ به این سوال شامل تعیین هدف، ارتباط معیارهایی که بر یک دیگر تاثیر دارند و پویا کردن آن‌ها به نحوی که کاربران بتوانند ببینند چرا یک شاخص‌ خاص روند رو به بالا یا به پایین دارد.

قابلیت‌های گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل سیستم با ایجاد یک تجربه بدون مشکل از تجزیه و تحلیل و گزارش در مورد اطلاعات بدست آمده از هر منبع داده‌ای، به پرسش «چرا؟» پاسخ می‌دهند. کاربران می‌توانند در نتایج دقیق‌تر شوند و ببینند تغییرات در چه زمانی، کجا و چگونه رخ داده است. کاربران همچنین درک می‌کنند چگونه استراتژی کسب و کار به اولویت‌های عملیاتی برگردانده می‌شود.

قابلیت‌های برنامه‌ریزی به سوال «چه باید بکنیم» پاسخ می‌دهد. این بخش تلفیق بودجه‌بندی، برنامه‌ریزی، پیش‌بینی و گزارش‌گیری مالی است. کاربران برنامه‌ریزی می‌کنند، و با تغییر شرایط کسب و کار بر آن‌ها نظارت می‌کنند و تغییرشان می‌دهند. بااین قابلیت‌ها، اهداف عملکرد جای اینکه فقط حدس و گمان باشند، قابل اعتماد و قابل پیش‌بینی می‌شوند.

این مهم است که این قابلیت‌ها یکپارچه و ماژولار باشند، طوری که بتوان آن‌ها را تدریجی اجرا کرد. به این ترتیب، شما می‌توانید از هر جا شروع کنید، با برنامه‌ریزی یا با تجزیه و تحلیل یا با گزارش و در هر جا که نیاز کسب و کار شما، بودجه و منابعتان دیکته می‌کند، آن پیمانه خاص را پیاده‌سازی و مستقر کنید.

سازمان‌های متوسط برای اینکه در مدیریت عملکردشان موفق باشند، نیاز به یک پلت‌فرم واحد تصمیم‌گیری دارند که ترکیبی از همه این قابلیت‌های کلیدی باشد. یک سیستم یکپارچه، تصمیم گیرندگان را در سراسر سازمان گرد هم می‌اورد و هم‌تراز می‌کند، و داده‌های بخش‌های مختلف و حوزه‌های عملیاتی را برای رسم کامل‌ترین تصویر از کسب و کار با هم متحد می‌کند. برای مثال، اگر تصمیمات بازاریابی موجب بهبود تقاضا شده‌اند، بخش فروش و عملیات نیاز باید تضمین کند که عرضه کافی آماده دارد. به این ترتیب، تصمیمات خوب باعث تصمیمات خوب دیگر می‌شوند. نتیجه نهایی هم‌ترازی، مسئولیت‌پذیری و عملکرد بهتر است.

مبتنی بر وب
یک رابط کاربری وظیفه‌محور که با اشاره و کلیک کار می‌کند استفاده‌اش آسان است و کارایی سلف ‌سرویس را به کسب و کارتان می‌افزاید. این به معنی رضایت بیشتر مشتری است و قابلیت‌های سیستم را به بیشترین تعداد کاربران گسترش می‌دهد و در عین حال از بار اجرایی بر روی واحد فناوری اطلاعات در سازمان می‌کاهد. با استقرار و مدیریت مبتنی بر وب، دیگر واحد فناوری اطلاعات مجبور به نصب نرم افزار دسکتاپ مشتری نیست. گزارش‌گیری و درخواست‌های یکباره‌ را می‌توان از طریق اکسترانت‌های امن به مشتریان، تامین کنندگان، شرکا و سایر ذینفعان تحویل داد.

مایکروسافت آفیس
اغلب سازمان‌های با اندازه متوسط ​​ از برنامه‌های کاربردی مایکروسافت آفیس مانند مایکروسافت اکسل، مایکروسافت ورد و مایکروسافت پاورپوینت استفاده می‌کنند. راه‌حل‌های مدیریت عملکرد برای سازمان‌های متوسط باید قابلیت ادغام یکپارچه را با این برنامه‌های کاربردی داشته باشند. و سیستم‌های اطلاعات کسب و کار بهترین منبع اطلاعات برای این سیستم‌ها هستند. این مهم است که دسترسی کارآمد به ویژگی‌های اطلاعات کسب و کار از جمله زبانه‌های متقابل cross tabs، نمودار، چارت و جداولی باشد که به طور خودکار مطالب را تازه‌سازی می‌کنند، پیوندهای مربوط به اطلاعات زمینه‌ای را برقرار می‌کنند و گزارش‌های رومیزی پیچیده‌ مانند خلاصه حساب‌ها و داشبورد‌ها فراهم می‌کنند.

ابزارهای گزارش‌دهی مدیریت عملکرد

اولین و تنها راه‌حل یکپارچه و یک مرحله‌ای اطلاعات کسب و کار و برنامه‌ریزی است که به منظور پاسخگویی به نیازهای مدیریت عملکرد شرکت‌های متوسط طراحی شده است. این سیستم قابلیت‌های گزارش‌گیری، تجزیه و تحلیل، داشبورد، کارت ارزیابی، برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی و پیش‌بینی را که شرکت‌های متوسط ​لازم دارند با قیمت مقرون به صرفه برایشان فراهم می‌کند. همه چیز در یک راه حل از پیش پیکربندی شده که نصب، استفاده و خریدش آسان است، پیش‌بینی شده است.
این ابزارها اطلاعات قابل اعتماد و سازگار را برای شرکت‌های متوسط فراهم می‌کند تا به این سه پرسش کسب و کار پاسخ دهند: وضعیت ما چگونه است؟ چرا؟ چه باید انجام دهیم؟ با بینش برگرفته از پاسخ به این سوالات، مدیران می‌توانند بهتر و سریع‌تر تصمیم بگیرند و به منظور رسیدن به بهره‌وری بیشتر، کاهش هزینه‌ها و شناسایی فرصت‌های جدید، عملکرد کسب و کارشان را بهینه کنند.

 برای سازمان‌هایی که شروع به استقرار یا گسترش یک استراتژی اطلاعات و برنامه‌ریزی کسب و کار کرده‌اند، IBM Cognos Express همه اجزای لازم و مورد نیاز برای این سفر مدیریت عملکرد را دارد. این سیستم قابلیت‌های قدرتمند، آسانی هم برای کاربران تازه‌کار و هم کاربران حرفه‌ای فراهم می‌کند تا پذیرش گسترده را در سراسر یک شرکت تشویق کند.

 اغلب، اولین گام به سمت تدوین و یا توسعه یک استراتژی اطلاعات کسب و کار این است که از سطح گزارش‌های کنسروشده در برنامه‌های کاربردی سازمان فرا‌تر روید. شما نیاز به انعطاف‌پذیری لازم برای ایجاد گزارش‌هایی دارید که اطلاعات را از منابع مختلف با هم ترکیب ‌کنند. شما باید انواع مختلفی از گزارش‌ها تهیه کنید که نیازهای کاربران در سراسر شرکت را برآورده کند.

این ابزار قابلیت ‌های گزارش‌گیری سلف سرویس و درخواست موقت را برای کاربران کسب و کار فراهم می‌کند تا بتوانند به گزارش‌ها به سرعت و به آسانی دسترسی داشته باشند، آن‌ها را ویرایش کنند یا اطلاعات جدید وارد کنند. این سیستم یک دید مداوم از اطلاعات در سراسر شرکت شما فراهم می‌کند تا کاربران هیچگاه سردرگم نشوند و اطلاعات اشتباه نداشته باشند.
این طراحی سلف سرویس به کاهش هزینه و زمان مورد نیاز برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در سراسر سازمان کمک می‌کند. کاهش تقاضا‌ها از بخش فناوری اطلاعات به از بین بردن حجم کارهای عقب افتاده گزارش‌گیری که موجب نا‌امیدی کاربران کسب و کار است کمک می‌کند. نتیجه تصمیم‌گیری بهتر در سرتاسر شرکت است.

شما باید روندهای در حال ظهور را به سرعت تشخیص دهید و به پرسش‌های ضروری کسب و کار از جمله، «سودآور‌ترین محصولات ما کدامند و چه چیز آن‌ها را سودآور می‌سازد؟» و یا بهترین مشتریان من چه کسانی هستند؟ «و» خدمات مشتری من تا چه حد مؤثر است؟ «پاسخ دهد. این ابزار  با تجزیه و تحلیل داده‌های پیچیده وسپس انتقال بینش‌های کسب و کار از طریق نمایش تصویری با تاثیر بالا، امکان پاسخ به این پرسش‌ها را فراهم می‌کند.

شما به راحتی می‌توانید با تصاویر تعاملی در داده‌ها کاوش کنید یا آن‌ها را سفارشی کنید. به عنوان مثال، روی یک تصویر برای کسب اطلاعات بیشتر یا یافتن منبع داده‌ها کلیک کنید.. با استفاده از داشبوردهای مبتنی بر وب و گزارش‌های تعاملی که پذیرش گسترده کاربر را تشویق می‌کند، بینش‌های کلیدی را به سراسر شرکت ارائه کنید.

کاربران کسب و کار همچنین می‌توانند دیدگاه‌های متعدد از داده‌های خود را در یک صفحه نمایش یا یک داشبورد با هم ترکیب کنند تا یک بررسی از لحاظ بصری جذاب و تعاملی از اطلاعات حیاتی کسب و کار خود به وجود آورند. اینگونه کاربران کسب و کار می‌توانند شرایط در حال تغییر کسب و کار را به سرعت تشخیص دهند و اقدام فوری بکنند.

بسیاری از تحلیلگران کسب و کار و مالی کاربران ماهر صفحه گسترده هستند و نمی‌خواهند به راحتی دست از این ابزارشان بردارند. با این وجود، اکثر شرکت‌ها متوجه خطر اتکای فرآیندهای کسب و کار به صفحات گسترده شده‌اند. با صفحات گسترده، کنترل دسترسی به داده‌های کلیدی مالی و عملیاتی و تغییرات ممیزی سخت است.
اطلاعات در سیلو‌ها قفل شده است و افراد مختلفی با استفاده از محاسبات و قوانین ناهمخوان می‌توانند این اطلاعات را تغییر دهند. علاوه بر این، صفحات گسترده فاقد توانایی برش مجموعه بزرگی از داده‌ها در ابعاد مختلف هستند.

این ابزار  صفحات گسترده رایج و معمولی را برای تجزیه و تحلیل کسب و کار در زمان واقعی و بهینه سازی گسترش می‌دهد و تبدیل می‌کند. کاربران می‌توانند از درون یک محیط اکسل، تجزیه و تحلیل‌های سفارشی بسازند و سناریوی «what-if» (اگر یک سناریوی خاص رخ دهد چه باید کرد) برای کسب و کارشان بسازند. ین روش به کاربران تجاری این امکان را می‌دهد که از مهارت‌ها و سرمایه‌گذاری موجود اکسل استفاده کنند و در عین حال بر خطرات و محدودیت‌های فرآیندهای مبتنی بر صفحه گسترده غلبه کنند.

ابزار قدرتمند تجزیه و تحلیل به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از قابلیت‌های مدل‌سازی «what-if»، سناریوهای کسب و کار خود را بسازند و آزمایش کنند و بعد سریع برنامه‌هایشان را به روز کنند تا منابع لازم را در فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند. این فرایند حلقه بسته به شرکت‌های متوسط این امکان را می‌دهد که از بینش قابل اعتماد بدست آمده از طریق تجزیه و تحلیل بهره ببرند و بلافاصله آن بینش را به حوزه‌های حساس عملیاتی، مانند مدیریت نیروی کار، مدیریت موجودی و برنامه ریزی هزینه، برای بهینه‌سازی بهتر کسب و کار اعمال کنند.

 نتیجه
سازمان‌های متوسط ​​ه‌مان چالش‌های کسب و کار سازمان‌های بزرگ‌تر را دارند، اما آن‌ها باید چالاک و هوشمند باشند تا توان رقابت با رقبای بزرگ‌تر را داشته باشند. رسیدن به بهره وری بیشتر و صرفه‌جویی در وقت و پول هم همیشه جزو الزامات کلیدی است.
مدیریت عملکرد به عنوان یک الزام استراتژیک در سازمان‌های متوسط به وجود آمد. شرکت‌های متوسط می‌توانند با رویکرد یکپارچه به اطلاعات و برنامه‌ریزی کسب و کار، یک استراتژی مدیریت عملکرد موثر ایجاد کنند. این رویکرد برای به دست آوردن مزیت رقابتی و سود بیشتر الزامی است.
هر سازمانی، بزرگ یا کوچک می‌تواند از تصمیم گیری و مدیریت بهتر عملکرد بهره ببرد. هدف سازمان هر چه باشد، رشد کسب و کار، پیش افتادن از رقبا، رانش نوآوری و یا ساده عملیات واحد، یک پلت‌فرم واحد مدیریت عملکرد می‌تواند به سازمان‌های کوچک و متوسط کمک کند که داده‌ها و منابع خود را تقویت کنند و با رشد و تغییر کسب و کار، به نحوی متناسب شوند که نیاز‌هایشان را برآورده کنند.
راه حل‌های مناسب مدیریت عملکرد می‌توانند همزمان با بیشینه کردن ارزش و بازگشت سرمایه، موجب تحول در کسب و کار نیز شوند.

منبع: گروه نرم افزاری آی بی‌ام