10 تاثیر مهم فناوری بر کسب و کارها

10 تاثیر فناوری بر کسب و کارها

تاثیر فناوری بر یک سازمان صرفا روی عملیات اصلی کسب و کار نیست، بلکه تکنولوژی به شکل مستقیم روی جنبه‌ها و ذینفعان متفاوت سازمان تاثیرگذار است. بهبود کیفیت محصول، نحوه ارائه محصول، کاهش هزینه تولید، افزایش اثربخشی و کارایی کارکنان و تبلیغات مناسب با هدف فروش بیشتر، برخی از نتایج استفاده از فناوری‌ها در فرایند‌های سازمان‌هاست.

مدیر فناوری اطلاعات (CIO) کیست و چه وظایفی دارد؟

مدیر فناوری اطلاعات (CIO) کیست و چه وظایفی دارد؟

CIO بالاترین مقام فناوری اطلاعات در سازمان است که یکی از مهم‌ترین اهداف این نقش، نگهداری و بهبود مداوم فرایند‌های داخلی IT در سازمان و ارائه روش‌هایی برای افزایش بهره‌وری سازمان است. هر CIO مجموعه‌ای از نقش‌ها را در سازمان‌ها بر عهده دارد. او باید تصمیمات اجرایی در رابطه با مواردی مانند خرید تجهیزات فناوری اطلاعات از تولیدکننده‌ها یا ساخت سیستم‌های جدید را بگیرد.

ITIL چیست ؟ معنی و مفهوم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات

ITIL چیست؟

استاندارد ITIL یا کتابخانه زیرساخت فناوری اطلاعات، چارچوبی برای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات است که به سازمان‌های فعال در صنایع مختلف کمک می‌کند تا خدمات فناوری اطلاعات خود را به شیوه‌ای با کیفیت و مقرون به‌صرفه ارائه دهند.

مدیر فنی کیست؟ شرح وظایف CTO در سازمان‌ ها

مدیر فنی CTO کیست

مدیر فنی یک نقش ارشد اجرایی است که در حالت کلی مسئول مدیریت زیرسا‌خت‌ها و کارکنان فنی سازمان است. مسئولیت‌های او طیف گسترده‌ای از وظایف مانند به‌کارگیری فناوری، مدیریت سیستم و شبکه، یکپارچگی و تست، توسعه و نظارت بر عملیات فنی کارکنان فنی تا پیشگیری از حملات امنیتی را در بر می‌گیرد.

 تحلیلگر کسب و کار کیست و چه وظایفی دارد؟

تحلیلگر کسب و کار کیست؟

تحلیلگر کسب و کار شخصی است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا با تحلیل داده‌های مختلف، فرایند‌های سازمان را بهبود و اثربخشی عملیات را افزایش دهند. آلن هاکمن، مدیر فناوری اطلاعات در شرکت بین‌المللی تیکو می‌گوید: «تحلیل‌گر کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در فضای فناوری اطلاعات برعهده دارد».

بکاپ (backup) چیست و چرا باید یک نسخه پشتیبان از داده‌ها داشته باشیم؟

بکاپ چیست

تمام سخت‌افزار‌های کامپیوتری، مانند هر سیستم دیگری، در معرض بروز خرابی هستند و این خرابی‌ها عمدتا قابل پیش‌بینی یا حتی پیش‌گیری نیستند. به دلایل بسیار ساده مانند نوسانات و قطعی ناگهانی برق، عدم استفاده از سخت‌افزار‌های محافظ، بروز خرابی‌ در قطعات سخت‌افزار‌ها یا دستکاری سیستم توسط افراد ناآگاه و غیرمتخصص، ممکن است پایگاه داده صدمه ببیند و داده‌ها و اطلاعات ما در معرض خطر قرار گیرد.

کارشناس نرم افزار کیست و چه وظایفی دارد؟

کارشناس نرم افزار کیست؟

کارشناس نرم افزار فردی است که در علوم کامپیوتر، توسعه وب یا مهندسی دارای سابقه است. در هر کدام از این زمینه‌ها، حداقل مدرک لیسانس مورد نیاز است و تجربه در توسعه وب همیشه یک امتیاز محسوب می‌شود.

تحول دیجیتال و حرکت سازمان‌ها در مسیر آن – بخش دوم

تحول دیجیتال و حرکت سازمان‌ها در مسیر آن – بخش دوم

سازمان‌ها را می‌توان در مسیر تحولات دیجیتال در ۴ دسته تحلیل کرد. تازه‌کاران، سازمان‌هایی هستند که چه از بعد توانمندی‌های رهبری و چه از بعد توانمندی‌های دیجیتال در ابتدای راه قرار دارند و به نوعی می‌توان گفت هنوز سفر دیجیتال خود را آغاز نکرده‌اند.

پرتال مشتریان و اهمیت آن در ارائه خدمات به مشتریان

پرتال مشتریان و اهمیت آن در ارائه خدمات به مشتریان

تعامل مناسب با مشتریان و جلب رضایت آن‌ها دغدغه‌ی هر سازمانی است. مدل‌های ارتباط با مشتریان، در سال‌های اخیر، تحت تاثیر توسعه‌ی روزافزون فناوری‌های اطلاعات؛ تغییرات بنیادینی داشته است. این موضوع در بخش خدمات پس از فروش و پشتیبانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کانال‌های ارائه خدمات به مشتریان که در گذشته محدود به … ادامه