مدیر فنی کیست؟ شرح وظایف CTO در سازمان‌ ها

مدیر فنی CTO کیست

مدیر فنی یک نقش ارشد اجرایی است که در حالت کلی مسئول مدیریت زیرسا‌خت‌ها و کارکنان فنی سازمان است. مسئولیت‌های او طیف گسترده‌ای از وظایف مانند به‌کارگیری فناوری، مدیریت سیستم و شبکه، یکپارچگی و تست، توسعه و نظارت بر عملیات فنی کارکنان فنی تا پیشگیری از حملات امنیتی را در بر می‌گیرد.

معرفی غول های فناوری ؛ 20 شرکت برتر تکنولوژی در جهان

معرفی غول های فناوری ؛ 20 شرکت برتر تکنولوژی در جهان

در این مقاله در مورد شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله ارزش بازار، میزان بزرگی و محصولات تولیدی آنها‌ صحبت می‌کنیم. تغییرات سریع این کسب‌وکارها و تطابق زودهنگام آنها با شرایط به وجود آمده بعد از پاندمی کرونا، سهم به‌سزایی در موفقیت‌شان داشته است.

مارک زاکربرگ؛ از برنامه نویسی تا خلق بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا

مارک زاکربرگ کیست؟

مارک زاکربرگ یک برنامه‌نویس خودآموخته است که با بهره‌گیری از هوش و قدرت ایده پردازی خود موفق به ساخت برنامه‌های اجتماعی قدرتمند و محبوبی شد. شهرت مارک زاکربرگ بعد از راه‌اندازی فیس بوک به اوج خود رسید.

معرفی شرکت Amadeus IT Group ؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

معرفی شرکت Amadeus IT Group ؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

شرکت «آمادئوس» از پیشتازان ارائه‌کننده محصولات تکنولوژی پیشرفته برای صنعت توریسم و مسافرت است. این شرکت محصولات توزیع، تکنولوژی و اپلیکیشن‌های خرید ارائه می‌کند تا به سازگاری، رشد و موفقیت مشتریان خود کمک کند.

10 تاثیر مهم فناوری بر کسب و کارها

10 تاثیر فناوری بر کسب و کارها

تاثیر فناوری بر یک سازمان صرفا روی عملیات اصلی کسب و کار نیست، بلکه تکنولوژی به شکل مستقیم روی جنبه‌ها و ذینفعان متفاوت سازمان تاثیرگذار است. بهبود کیفیت محصول، نحوه ارائه محصول، کاهش هزینه تولید، افزایش اثربخشی و کارایی کارکنان و تبلیغات مناسب با هدف فروش بیشتر، برخی از نتایج استفاده از فناوری‌ها در فرایند‌های سازمان‌هاست.

معرفی شرکت Salesforce ؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

معرفی شرکت Salesforce ؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

شرکت Salesforce یک شرکت نرم افزاری بین‌المللی است که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو در کالیفرنیای جنوبی قرار دارد و در زمینه تولید نرم افزارهای سازمانی و شرکتی فعالیت می‌کند. یکی از مهم‌ترین محصولات این شرکت نرم ‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است.

معرفی شرکت VMware ؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

معرفی شرکت VMware؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

شرکت VMware، تولیدکننده نرم‌افزارهای ابری است و در زمینه مجازی‌سازی هم فعالیت دارد. در واقع، این شرکت، نرم‌افزارهایی طراحی می‌کند که ماشین‌های مجازی را ایجاد و مدیریت می‌کنند.

معرفی شرکت اینتوییت ؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

معرفی شرکت اینتویت ( Intuit)؛ تاریخچه، انواع محصولات و خدمات

شرکت اینتویت (Intuit) یک شرکت نرم افزاری آمریکایی است که در زمینه تولید نرم‌افزارهای مالی و مالیاتی و ارائه خدمات نرم‌افزاری و تخصصی به افراد، کسب و کارهای کوچک و حسابدارها، فعالیت می‌کند. بر اساس آمار منتشر شده در سال 2021 این شرکت بیش از 15 میلیون مشتری و 3500 نفر پرسنل دارد.