پلتفرم جدید OpenAI برای برنامه‌نویسی خودکار عرضه شد

شرکت OpenAI به عنوان یکی از بزرگ‌ترین‌ استارت‌های حوزه هوش مصنوعی که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو واقع شده و توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود روز گذشته اعلام کرد دسترسی به برنامه Codex خود را برای تولید خودکار کدهای نرم‌افزاری فراهم می‌کند و این سیستم هم اکنون به صورت آزمایشی عرضه شده است.

این مرکز با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد:‌ «ما هم اکنون سیستم OpenAI Codex را به صورت آزمایشی برای گروه مشخصی از افراد عرضه کردیم و قصد داریم تا حد امکان آن را به صورت گسترده‌تر عرضه کنیم».

دکمه ویژه‌ای که در انتهای این مطلب وبلاگی ارائه شده امکان دسترسی به فرم لیست انتظار برای در اختیار گرفتن این نرم‌افزار را فراهم می‌کند و کاربران از این طریق می‌توانند نام و آدرس پست الکترونیکی خود را به همراه نام نمایه Github و جزییات مربوطه ارائه دهند تا در اولین فرصت امکان استفاده از این نرم‌افزار برای آنها فراهم شود.

در بیانیه این مرکز آمده است: «در دور نخست سیستم OpenAI Codex به صورت رایگان در اختیار کارشناسان نرم‌افزاری قرار می‌گیرد. شرکت OpenAI  به تلاش خود برای ارایه فضای ایمن مبتنی بر GPT-3 ادامه می‌دهد. سیستم GPT-3 وظیفه بررسی برنامه‌ها و افزایش مقیاس آنها را بر عهده داد و در عین حال همکاری نزدیک با توسعه‌دهندگان تاثیر فناوری‌های ما را در جهان بیشتر می‌کند». سیستم GPT-3 نخستین بار فوریه 2020 به صورت رسمی معرفی شد.

منبع: zdnet