داستان موفقیت شرکت پاک کاغذ سبز

درباره‌ی شرکت

شرکت پاک کاغذ سبز در زمینه‌ی تولید فرآورده‌های کاغذی مانند انواع ظروف یک‌بار مصرف، لیوان‌های کاغذی، پاکت‌های بسته‌بندی فعالیت دارد.

نیاز کسب‌وکار

در دسترس نبودن گزارش‌های مالی دقیق و عدم توانایی محاسبه‌ی بهای تمام‌شده دقیق محصولات سبب می‌شد تا این شرکت در ارزیابی وضعیت جاری و تعیین اهداف و استراتژی‌ها با مشکل مواجه شود. 

نتایج بهره‌گیری از راهکاران

با پیاده‌سازی سیستم‌های مالی راهکاران در شرکت پاک کاغذ سبز، در گام اول صورت‌های مالی در زمان مناسب و با شفافیت به بازرسین، سهام‌داران و ذینفعان بیرونی ارائه شد. در نتیجه با روشن شدن وضعیت بخش‌های مختلف از جمله انبار، حسابداری، تولید، اداری و فروش بر اساس تحلیل روند و وقایع ثبت شده، زمینه‌ی اتخاذ تصمیمات استراتژیک فراهم شد. 

 همچنین با استفاده از راهکار بهای تمام‌شده راهکاران، برای بهینه‌سازی محاسبات مصرف مواد، ضایعات، سربار و دستمزد به تفکیک مراکز و ایستگاه‌های تولیدی، «هزینه‌های جذب‌نشده» محاسبه شدند. این محاسبات سبب شد تا فرآیند قیمت‌گذاری دقیق‌تر انجام شود.  

از زبان مشتری 

آقای ساکت رئیس هیت مدیره شرکت «پاک کاغذ سبز»:

«با استقرار نرم‌افزارهای راهکاران؛ هزینه‌های اداری ما تا ۴۰ درصد کاهش یافت. تا پیش از این، شرکت برای تهیه‌ی صورت‌های مالی و اتخاذ تصمیم‌های مدیریتی هزینه‌ی مشاوره به حسابداران پرداخت می‌کرد. 

با بهره‌گیری از نرم‌افزار بهای تمام‌شده راهکاران؛ شرکت توانست به کمک محاسبه‌ی بهای تمام‌شده به تفکیک ایستگاه‌ها و مراکز تولیدی، درآمدهای خود را افزایش دهد.

هم‌چنین با شفاف شدن هزینه‌ها و درآمدها؛ شرکت موفق شد تا مالیات برارزش افزوده را به موقع پرداخت کند. در سال‌های گذشته محاسبه درآمدها و هزینه‌ها با مشکل مواجه بود و به دلیل ثبت دیرهنگام و اطلاعات نادرست، شرکت جریمه‌های سنگینی متقبل می‌شد.»