مشاهده ویدیو
Slide

 

 

 

 

 

رونمایی از نسخه‌ی جدید پرتال مشتریان همکاران سیستم

پرتال مشتریان، درگاه کلیدی ارتباطی ما و شما و بستر اصلی ارائه خدمات همکاران سیستم است. ما بر اساس نیازها و بازخوردهای شما و هم‌سو با پیشرفت‌های تکنولوژی جهانی، پرتال را از نو طراحی کرده‌ایم تا تجربه ساده‌تر و دلپذیرتری در استفاده از آن برای شما فراهم نماییم. در ادامه برخی از مزیت‌های اصلی ارائه‌شده در فاز اول انتشار پرتال را با هم مرور می‌کنیم.

 

 

 

 

 

 

Slide
رابط کاربری پرتال در نسخه جدید کاملا از نو طراحی شده است. محیط نسخه جدید، زیباتر و به‌روزتر و کار‌کردن با آن اکنون آسان‌تر است. شما می‌توانید از گزیده‌ای از کاربردی‌ترین امکانات پرتال از طریق همان صفحه اول، استفاده نمایید. این نسخه بر روی دستگاه‌های موبایل و تبلت به شکل مناسب قابل‌استفاده است و در هر مکان، هر زمان در دسترس شماست.
رابط کاربری جدید

 

 

Slide
هنگام برخورد با یک مسئله یا نیاز در استفاده از نرم‌افزارهای همکاران سیستم، شما می‌توانید به سهولت در بانک دانش پرتال مشتریان جستجو کرده و دانش‌های مرتبط را مطالعه کنید. اینگونه مسائل خود را با سرعت بیشتری حل می‌کنید و بهترین بهره را از نرم‌افزارهای همکاران سیستم خواهید برد. هم‌چنین شما می‌توانید جدیدترین و محبوب‌ترین دانش‌های موجود را مشاهده کنید و تخصص خود را افزایش دهید.
یادگیری و حل مسئله

Slide پس‌از اعلام درخواست سرویس پشتیبانی، می‌توانید وضعیت آن را مرحله به مرحله رصد کنید و در صورت تغییر وضعیت آن، از طریق اعلان‌های پرتال مطلع شوید. در حین فرآیند ارائه سرویس، می‌توانید به کارشناسان پشتیبانی پیام بفرستید. پس‌از اتمام سرویس نیز، اطلاعات سرویس‌های دریافت شده، قابل مشاهده است و می‌توانید نظر خود را در ارتباط با آن‌ها به همکاران سیستم اعلام نمایید. دسترسی آسان

 

 

 

 

 

 

 

Slide
از جمله دیگر امکانات این نسخه این است که شما می‌توانید با انتشار نسخه‌های جدید نرم‌افزارهای همکاران سیستم، از آخرین امکانات افزوده‌شده مطلع می‌شوید و می‌توانید به نحو مناسب آن‌ها را به کار بگیرید.
اطلاع از نسخه‌های جدید
 

Slide
شما می‌توانید جهت استفاده کاربران خود از امکانات پرتال مشتریان، حساب‌های کاربری جداگانه برای آن‌ها تعریف کنید و با تنظیم سطح دسترسی آن‌ها، هر کاربر را متناسب با نیاز خود از این امکانات بهره‌مند سازید.
مدیریت دسترسی کاربران