شرکت اینفور از اتهام نقض حق اختراعات شرکت ای‌پلاس تبرئه شد

همکاران سیستم- یک دادگاه استیناف در آمریکا شرکت اینفور، یکی از عرضه‌کنندگان مطرح راهکارهای کسب و کار  را از اتهام نقض حق اختراعات شرکت ePlus تبرئه کرده است.

به گزارش وب‌سایت computerworld، شرکت اینفور موفق شده است در پرونده نقض حق اختراعات شرکت ای‌پلاس رأی دادگاه استیناف را به نفع خود بگیرد. این شرکت قبلاً در این پرونده به پرداخت ۱۸ میلیون دلار جریمه محکوم شده بود، اما دادگاه استیناف اخیراً این حکم را باطل کرده است.
اختلاف دو شرکت اینفور و ای‌پلاس به سال ۲۰۰۹ بر می‌گردد. در آن زمان ای‌پلاس شرکت لاوسون سافت‌ویر (Lawson Software) را که در حوزه تولید راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) فعالیت می‌کرد، به نقض حق اختراعاتش متهم کرده و از این شرکت به دادگاه شکایت کرده بود. شرکت لاوسون در سال ۲۰۱۱ به مالکیت اینفور درآمد و ای‌پلاس نیز در ادامه تلاش خود برای استیفای حق ثبت اختراعاتش پای اینفور را به میان کشید. ای‌پلاس در آن سال توانسته بود رأی دادگاه را به نفع خود بگیرد و لاوسون را وادارد یکی از محصولات نرم‌افزاری خود را از نو طراحی کند تا اتهام نقض حق اختراعات این شرکت رفع شود. ای‌پلاس پس از مدتی دوباره لاوسون را متهم کرد که حکم دادگاه را نقض کرده است. دادگاه نیز طرف شرکت شاکی را گرفت و لاوسون را به پرداخت ۱۸ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.
لاوسون که پس از ۲۰۱۱ تحت مالکیت شرکت اینفور اداره می‌شود، به این حکم اعتراض کرد و حالا توانسته رأی دادگاه استیناف را به نفع خود بگیرد. در مدتی که فرایند استیناف‌خواهی شرکت لاوسون در جریان بود، اداره حق ثبت اختراعات و نشان‌های تجاری آمریکا پرونده نقض حق اختراعات ای‌پلاس را دوباره مورد بررسی قرار داد و در نهایت اتهام وارده به لاوسون را بی‌اساس دانست. در نتیجه این بررسی، دادگاه نیز لاوسون را تبرئه و حکم قبلی خود را باطل کرد.