Walmart برای ارائه خدمات بهتر از فناوری‌های نوین استفاده می‌کند

همکاران سیستم-والمارت برای بهتر کردن کسب‌وکار خود و افزایش تعداد مشتریانش، از فناوری‌های DevOps و اینترنت اشیاء (IoT) استفاده می‌کند. DevOps ترکیبی از دو واژه Development (توسعه) و Operation (عملیات) است و می‌توان آن را برآیند «خودکارسازی فرایند توسعه» و «پلتفرم‌های رایج ابری» دانست.

این شیوه که توسط کلی جانسون (Clay Johnson) مدیر ارشد فناوری اطلاعات والمارت ارائه شده، در واقع نوعی مدل مدیریت محصول است. والمارت از ژانویه سال ۲۰۱۷ (دی ۱۳۹۵) آقای جانسون را به استخدام خود در آورده است و این فرد از آن تاریخ تا کنون تغییرات فنی و فرهنگی جالب توجهی در بزرگترین شرکت خرده‌فروشی دنیا به وجود آورده است.

گفتنی است والمارت و دیگر خرده‌فروشان بزرگ، از مدت‌ها قبل با درک اهمیت و تاثیرگذاری فناوری‌های نوین، به استفاده از رویکردهای جدید روی آورده‌اند. برای نمونه، در حال حاضر یخچال‌ها و فریزرهای والمارت در ۵۰۰۰ فروشگاه در آمریکا به سنسورهای اینترنت اشیاء مجهز شده است.

از این سنسورها برای اعلام وضعیت سلامت غذاها استفاده می‌شود. بر اساس این گزارش، والمارت دارای ۶ مزرعه سرور و ۷۵ میکرو-کلود است و به همین دلیل به خدمات ابری شرکت‌های ثالث نیاز ندارد.

چندی پیش والمارت از طرح خود برای احداث و راه‌اندازی سرورهای اختصاصی ابری خبر داد. این سرورهای اختصاصی، والمارت را قادر می‌سازد که به صورت آنی و بلادرنگ به مشتریان بی‌شمارش خدمات ارائه کند.

منبع