VMware کانتینرهای نرم‌افزاری را در فضای ابری VMware گسترش داد

VMware کانتینرهای نرم‌افزاری را در فضای ابری VMware گسترش داد

همکاران سیستم- شرکت VMware همکاری‌هایی را با Pivotal آغاز کرده است تا سیستمی را با نام Photon Platform مبتنی بر رابط برنامه‌های کاربردی (API) تولید کند. این پلتفرم امکان اجرای کانتینرهای نر‌افزاری را روی فضای ابری Pivotal Cloud Foundry فراهم می‌کند و امکان ارتقای Docker را مبتنی بر VMware ESX در سیستم  VMware vSphere Integrated Containers (VIC) به وجود می‌آورد.به گزارش وبسایت ZDnet،  مدیر فناوری و مسؤول بخش توسعه VMware  توضیح داد: «شرکت VMware  امروز زیرساخت‌های بنیادی را معرفی می‌کند که به کاربران سازمانی امکان می‌دهد ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری را با اطمینان کامل در محصولات مورد نیاز خود مستقر کنند. کاربران می‌توانند راهکارهای کانتینر نرم‌افزاری خود را مقدم بر ابزارهای موجود در محیط VMware vSphere به کار گیرند یا آنکه زیرساخت‌های جدید که به صورت خاص برای ابزارهای بومی در فضای ابری طراحی شده است را مورد استفاده قرار دهند».
لازم به ذکر است که شرکت VMware پیش‌نمایش سیستم VIC را به عنوان یک فناوری جدید در کنفرانس VMworld معرفی کرد. این سیستم مبتنی بر Project Bonneville ساخته شده است که نخستین بار در ماه ژوئن معرفی شود. این فناوری هنوز در گام‌های نخست به‌سر می‌برد.
به گفته «بن کوری» از مهندسان ارشد VMware، سیستم VIC بهترین قابلیت های مربوط به کانتینرهای نرم‌افزاری و سیستم‌های مجازی را با یکدیگر ادغام کرده است. او توضیح داد: «سیستم VIC بنیادی‌ترین و ارزشمندترین احکام مربوط به سیستم‌های مجازی را ارایه می‌دهد و آنها را مبتنی بر کانتینرهای نرم‌افزاری در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد. می‌توان گفت که VIC سیستم میزبانی نرم‌افزاری لینوکس را به صورت گسترده ارائه می‌دهد».