VMware شرکت Pivotal را می خرد

همکاران سیستم – شرکت Pivotal از مدت‌ها قبل با مشکلات فراوان مواجه شد. گزارش مالی این شرکت مربوط به فصل نخست سال مالی 2020 رضایت بخش نبود. ارزش سهام این شرکت حدود 50 درصد سقوط کرد. در این میان شرکت VMware که از بزرگترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سازمانی در جهان محسوب می‌شود تصمیم گرفته است این شرکت ورشکسته و مشکل‌دار را خریداری کند.

بر اساس اخباری که از سوی تحلیلگران داخلی شرکت منتشر شده است، مذاکرات برای این واگذاری در حال انجام است. شرکت Pivotal سرویس‌ ارزنده‌ای را در حوزه پلتفرم‌های-به‌عنوان-خدمات (PaaS) مبتنی بر فضای پردازش ابری عرضه می‌کند که با نام Cloud Foundry شناخته می‌شود.

باید توجه داشت بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی از این واگذاری استقبال می‌کند. از زمان انتشار خبر واگذاری Pivotal ارزش هر سهام آن در بازار بورس رشد 70 درصدی را تجربه کرد.

پلتفرم Cloud Foundry به تازگی تغییرات فراوانی را پیش روی خود دیده است. این پلتفرم هم اکنون مبتنی بر فضای پردازش ابری چندگانه Kubernetes فعالیت‌های خود را پیش می‌برد. از زمان اعمال این تغییرات و ادغام شدن Cloud Foundry با سیستم Kubernetes، این پلتفرم مورد استقبال بیشتر کاربران قرار گرفته است.

«آبی کارنز» مدیر بنیاد توسعه Cloud Foundry توضیح داد از زمان عرضه این پلتفرم حدود دو سال می‌گذرد و طی این دوره زمانی تعداد مشترکان آن دو برابر شده است. در حال حاضر 45 درصد کاربرانی که از این سیستم استفاده می کنند از Cloud Foundry به عنوان یک پلتفرم گسترده با تمام قابلیت‌های مورد نیاز یاد می‌کنند. این رقم برای سال 2018 میلادی 30 درصد و برای سال 2017 نیز 23 درصد گزارش شده بود.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *