VMware تولیدکننده ابزارهای سازمانی AirWatch را خرید

VMware تولیدکننده ابزارهای سازمانی AirWatch را خرید

همکاران سیستم- شرکت VMware اعلام کرد که با پرداخت ۵. ۱ میلیارد دلار شرکت AirWatch تولیدکننده راهکارهای موبایلی مدیریت سازمانی و امنیتی را خریداری می‌کند.
به گزارش وب سایت cellular-news، این شرکت توضیح داد که برای انجام خرید یاد شده ۱۷. ۱ میلیارد دلار را نقد پرداخت می‌کند و ۳۶۵ میلیون دلار نیز به صورت اقساط و سهام‌های واگذار نشده پرداخت می‌گردد.
بر اساس مذاکرات صورت گرفته قرار است گروه AirWatch همچنان به فعالیت خود ادامه دهد و «جان مارشال» (John Marshall) بنیان‌گذار و مدیر اجرایی این شرکت نرم‌افزاری به عنوان بخشی از گروه End-User Computing در شرکت VMware فعالیت‌های خود را دنبال کند. مدیریت و معاون اجرایی این گروه به عهده «سنجای پونِن» (Sanjay Poonen) است.
 «آلان دابیِر» (Alan Dabbiere) یکی از موسسان و مدیر AirWatch نیز نظارت بر هیئت مدیره جدید این شرکت را برعهده خواهد داشت و گزارش‌های مستقیم خود را به دست «پَت گِلسینگر» (Pat Gelsinger) مدیرعامل شرکت VMware خواهد رساند.
گلسینگر در این خصوص توضیح داد: «با خرید شرکت VMware از این پس یک عنصر بنیادی جدید را به مجموعه سیستم‌های خود اضافه می‌کند که کاربران به واسطه آن می‌توانند بدون هرگونه نگرانی امنیتی تمام فعالیت‌های مربوط به محیط کاری خود را مدیریت کنند».
شرکت AirWatch که دفتر مرکزی آن در آتلانتا واقع شده است، در زمینه عرضه راهکارهای سازمانی در حوزه‌های مدیریت دستگاه‌های موبایلی، مدیریت ابزارهای موبایلی و مدیریت محتوای موبایلی فعالیت می‌کند.
این شرکت هم‌اکنون بیش از ۱۰ هزار مشتری در سراسر جهان دارد و بیش از ۱۶۰۰ نفر در ۹ شعبه آن در کشورهای مختلف مشغول به کار هستند. این مرکز یک پلتفورم جامع را در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد تا به کمک آن بتوانند به‌صورت کاملا ایمن دستگاه‌های موبایلی موجود در فضای کاری که روز به‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود را مدیریت کنند و بهره‌وری نیروی کار را نیز افزایش دهند.
قرار است که دفتر مرکزی AirWatch در شهر آتلانتا به مرکز فعالیت‌های موبایلی شرکت VMware تبدیل شود.