Visual Studio ۲۰۱۵ مایکروسافت ۲۰ ژوئیه عرضه می‌شود

Visual Studio ۲۰۱۵ مایکروسافت ۲۰ ژوئیه عرضه می‌شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرد نرم‌افزار جامع Visual Studio ۲۰۱۵ را در تاریخ ۲۰ ژوئیه یعنی ۹ روز قبل از عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ وارد بازار می‌کند. بر اساس برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت قرار است در تاریخ ۲۹ ژوئیه Windows ۱۰، Windows ۱۰ SDK و ابزارهای توسعه‌ای مربوطه با نام Visual Studio Universal Windows App عرضه شوند.

به گزارش وبسایت Zdnet، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری که هم‌اکنون در حال کار کردن روی ابزار (Universal Windows Platform (UWPهستند، باید ۹ روز پیش از بارگذاری Visual Studio ۲۰۱۵ نسخه قبلی آن را که با نام Visual Studio ۱۴ غیرفعال کنند.
مایکروسافت توضیح داد Visual Studio ۲۰۱۵ قابلیت سازگاری با نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰و ابزارهای Universal Windows را ندارد. این شرکت در وبلاگ رسمی خود نوشته که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نمی‌توانند بین زمان غیرفعال کردن نسخه قبلی و بارگذاری نسخه جدید از ابزار UWP استفاده کنند.
مایکروسافت توسعه کرد که این مراکز در عوض می‌توانند از تاریخ ۲۹ ژوئیه هر دو به‌روزرسانی را به صورت خودکار در اختیار بگیرند و به استفاده از Visual Studio ۲۰۱۵ روی رایانه‌های خود ادامه دهند.
زمانی که هر دو برنامه به صورت کامل بارگذاری شد، کاربران می‌توانند به فعالیت خود با ابزارهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ ادامه دهند و ابزار UWP را نیز بدون هرگونه محدودیت به کار ببرند.
همچنین، آن دسته از کاربرانی که تا پیش از پایان ژوئیه ابزار UWP را مورد استفاده قرار نمی‌دهند، اگر سیستم‌عامل Windows ۱۰ SDK روی رایانه آنها نصب است باید آن را پاک کنند.