Ubuntu محبوب‌ترین نسخه لینوکس شناخته شد

همکاران سیستم- یکی از بزرگترین گروه‌های اینترنتی توسعه دهنده لینوکس که با نام LinuxQuestions شناخته می‌شود بیش از ۵۵۰ هزار عضو دارد و به تازگی نتایج حاصل از بررسی جدید خود روی کاربران لینوکس در رایانه‌های رومیزی را به انتشار رسانده است. در این بررسی بیش از ۱۰ هزار کاربر حضور داشتند و در پایان آن مشخص شد Ubuntu محبوب‌ترین نسخه لینوکس بین همه کاربران جهان محسوب می‌شود.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ در حالی که Ubuntu از مدت‌ها قبل همواره به عنوان یکی از مرسوم‌ترین ویرایش‌های لینوکس معرفی شده بود، با این وجود هم اکنون نتوانسته است محبوبیتی که در گذشته داشت را بار دیگر به دست آورد. البته به نظر می‌رسد این نسخه دوباره توانسته است هواداران خود را جمع کند.
برای سال‌های طولانی Ubuntu موقعیت خود را به عنوان سیستم‌عامل پیش‌فرض رایانه‌ها از دست داده بود. ولی در آوریل ۲۰۱۷ این نسخه از لینوکس توانست با بازگشت به GNOME بار دیگر به عنوان نسخه پیش‌فرض رایانه‌ها به کار گرفته شود. به نظر می‌رسد این اقدام از مهم‌ترین دلایلی بود که به Ubuntu حیات دوباره داد.


یکی از کاربران باتجربه که در این بررسی هم حضور داشت در این خصوص گفت: «مجبور بودم Ubuntu را با Fedora که از قدیمی‌ترین علاقمندی‌های من محسوب می‌شد جایگزین کنم. این مسئله به سادگی صورت گرفت و در فاصله زمانی کوتاه توانستم Ubuntu را با یک فرآیند نصب آسان راه‌اندازی کنم. از آنجایی که راه‌اندازی این سیستم عامل آسان است، استفاده از آن را توصیه می‌کنم»
گفتنی ست محبوب‌ترین نسخه لینوکس پس از Ubuntu به Mint اختصاص یافت. این نسخه برای آن دسته از کاربرانی محبوب است که می‌خواهند نسخه خانگی لینوکس را به راحت‌ترین شکل مورد استفاده قرار دهند و به عبارت دیگر نسخه Mint برای آن دسته از کاربرانی توصیه می‌شود که قصد دارند از سیستم عامل ویندوز به لینوکس مهاجرت کنند.