Street View گوگل صاحب تصاویر ۳۶۰ درجه شد

Street View گوگل صاحب تصاویر ۳۶۰ درجه شد

همکاران سیستم- گوگل استارت‌آپ Digisfera که بر تصاویر پانوراما تمرکز دارد را خریداری کرد. کارمندان شرکت  Digisfera به گروه Street View می‌پیوندند تا تجربه جدید برای عکس‌برداری ۳۶۰ درجه‌ای ایجاد کنند. هنوز جزییات مالی در مورد این واگذاری اعلام نشده است.
به گزارش وبسایت VentureBeat، گوگل امروز با انتشار بیانیه‌ای خرید شرکت Digisfera را تایید کرد و البته هیچ‌گونه اطلاعات بیشتری را در این زمینه منتشر نکرد.
شرکت Digisfera در ژانویه ۲۰۱۱ در کشور پرتغال راه‌اندازی شد و خود را به عنوان یک مرکز ویژه برای ارائه خدمات عکاسی، طراحی و توسعه سرویس‌های مخصوص پروژه‌های تصویربرداری ۳۶۰ درجه معرفی کرد.
این استارت‌آپ طی پنج سال گذشته پروژه‌های پانورامای فراوانی را به انجام رسانده است که از جمله آنها می‌توان به تصویربرداری از آغاز فعالیت «باراک اوباما» در آمریکا، افتتاحیه استادیوم Maracanã در شهر ریو دو ژانیرو در جامع جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل، و المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوشی روسیه اشاره کرد.
شرکت Digisfera به منظور انجام پروژه‌های خود دو ابزار متفاوت تولید کرده است. نخستین ابزار PanoTag نام دارد که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد قابلیت‌های تَگ کردن را برای ابزارهای خود در اختیار بگیرند و ابزار دیگر با نام Marizano عکس‌های پانوراما را پردازش می‌کند و آنها را در قالب یک تصویر ۳۶۰ درجه روی مرورگر اینترنتی ارائه می‌دهد.
البته گوگل تصمیم گرفته است تولید ابزار PanoTag را کنار بگذارد. مهندسان Digisfera در عوض روی پروژه Street View گوگل کار می‌کنند و بنابراین،‌ ابزار PanoTag دیگر توسعه نمی‌یابد.