SAP خرید شرکت Altiscale را تایید کرد

SAP خرید شرکت Altiscale را تایید کرد

همکاران سیستم- شرکت SAP با انتشار بیانیه‌ای خرید استارت‌آپ Altiscale که در زمینه کلان داده‌ها فعالیت می‌کند را تایید کرد. این واگذاری نخستین بار آگوست امسال گزارش شده بود و SAP در آن زمان خبرهای منتشر شده در مورد خرید این استارت‌آپ چهار ساله را نه تکذیب کرد و نه پذیرفت. 

به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت SAP با انتشار خبر خود توضیح داد که در نظر دارد پلتفرم کلان داده‌های-به‌عنوان-خدمات (BDaaS) که شرکت Altiscale تولید می‌کند را در مجموعه خدمات خود به کار گیرد. هنوز جزییات مالی این خرید مشخص نشده است، ولی SAP اعلام کرد که این واگذاری تکمیل شده است. Altiscale از این پس پلفترم BDaaS را از طریق خدمات SAP ارایه می‌دهد.

شرکت Altiscale در زمینه توسعه خدمات پردازش ابری Hadoop و Spark تخصص دارد و با سرویس‌های مشابه از جمله Elastic MapReduce آمازون، HDInight مایکروسافت و Cloud Dataproc گوگل رقابت می‌کند.

شرکت SAP با خرید Altiscale این امکان را دارد تا بتواند خدمات داده‌ای خود را در مقیاس گسترده عرضه کند و نیاز مشتریان را به استفاده از سرویس‌های مورد نیاز ارایه شده توسط دیگر مراکز نرم‌افزاری از بین ببرد.

شرک SAP همچنین Altiscale را به عنوان یک مکمل برای سیستم‌های استراتژیک خود از جمله SAP HANA Cloud Platform، خدمات اینترنت اشیا، سیستم‌های تحلیلی، اپلیکیشن‌های ابری LoB، و شبکه‌های سازمانی می‌داند.