SAP به دنبال استفاده از فناوری Blockchain

SAP به دنبال استفاده از فناوری Blockchain

همکاران سیستم – شرکت آلمانی SAP که عمده شهرتش را مدیون تولید تولید نرم‌افزارهای سازمانی است، برای بهبود محصولات خود، به استفاده از فناوری نوظهور بلاک‌چِین (Blockchain) روی آورده است.

به گزارش وب‌سایت CryptoCoinsNews، کمپانی SAP در حال نوشتن یک نرم‌افزار تخصصی است که به مشتریان اجازه می‌دهد بلاک‌چِین‌ها را به پلتفرم ابری Hana متصل گردانند. 

SAP در حال کار با فناوری‌های مختلف بلاک‌چِین است که از آن جمله می‌توان به Ethereum و Bitcoin Blockchain اشاره کرد. 

یک نمونه از موارد استفاده بلاک‌چِین، به اشتراک‌گذاری رکوردهای الکترونیکی بیماران است که طی آن، تعداد زیادی پزشک و داروساز می‌توانند با پردازش این رکوردها به درمان قطعی بیماری نزدیک شوند. 

رد و بدل کردن ارزهای دیجتیال، یکی دیگر از کارکردهای اصلی بلاک‌چِین به شمار می‌رود‌.

بانک کانادایی ATB Financial و شرکت Ripple Labs توانستند با این فناوری، مبلغ ۱۰۰۰ دلار کانادا (۷۶۰ دلار آمریکا) را به جای چند روز ظرف ۲۰ ثانیه به یک بانک آلمانی انتقال دهند. 

بر اساس این گزارش، بلاک‌چِین یک ابزار چندمنظوره است که می‌توان آن را برای سرعت بخشیدن به تراکنش‌ها و بهبود امنیت آنها مورد استفاده قرار داد. 

یکی از مزایای این فناوری عدم نیاز به سیستم‌های متمرکز است. شرکت‌ها با استفاده از بلاک‌چِین‌ها می‌توانند برای معاملات هوشمند خود، به رویدادهای جاری به طور خودکار واکنش نشان داده و از این طریق در زمان صرفه‌جویی کنند.