Salseforce و مایکروسافت ۶۰ درصد بازار جهانی CRM را در اختیار دارند

Salseforce و مایکروسافت ۶۰ درصد بازار جهانی CRM را در اختیار دارند

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی گارتنر هر سال به طور میانگین ۱۰۰ هزار تحقیق را در بخش‌های مختلف صنعت IT روی کاربران ارزشمند خود انجام می‌دهد. آخرین بررسی این مرکز مربوط به سری پیش‌بینی‌هایی می‌شود که گزارش نهایی آن در ۱۳ مارس سال جاری منتشر شد. در این بررسی ۱۰ منطقه جغرافیایی و ۸ شرکت صنعتی بزرگ مورد مطالعه قرار گرفتند و کاربران در ۷ سطح مختلف سنجیده شدند.
به گزارش وب سایت forbes، یکی از مهم‌ترین نتایجی که این بررسی به‌دست می‌آورد تشخیص وضعیت رقبای بزرگ در بازارهای جهانی است تا فعالیت آن‌ها در بخش نرم‌افزار در مناطق جغرافیایی مختلف و برای سطوح مختلف کاربران مشخص شود.
مرکز تحقیقاتی گارتنر در این بررسی کوشیده است بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را مشخص کند و لیست ۵ شرکت بر‌تر در این زمینه را منتشر نماید.
بر اساس گزارش نهایی این مرکز شرکت‌های Adobe، مایکروسافت، اوراکل، Salseforce.com و SAP بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای CRM در جهان محسوب می‌شوند.
شرکت Salseforce.com که عنوان برزگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزارهای CRM در جهان را در اختیار دارد، هفته گذشته ابزارهای جدید خود را در این زمینه برای کاربران موبایلی منتشر کرد. شرکت مایکروسافت هم که در رتبه دوم این لیست قرار دارد استراتژی کنونی خود را بر عرضه نرم‌افزارهای ارزان و سادگی در سازگاری با شرایط محیطی قرار داده است.
دو شرکت مایکروسافت و Salseforce.com هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد بازار جهانی نرم‌افزارهای CRM را در اختیار دارند.