salesforce.com بزرگ‌ترین تولیدکننده ابزارهای CRM در سال ۲۰۱۲ شد

salesforce.com بزرگ‌ترین تولیدکننده ابزارهای CRM در سال ۲۰۱۲ شد

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که طی دو سال آینده شاهد تغییرات قابل ملاحظه‌ در بازار جهانی ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خواهیم بود و این طور که گفته شده است، ابزارهای موبایلی CRM که برای بارگذاری روی فروشگاه‌های اینترنتی عرضه می‌شوند و تعدادشان در سال ۲۰۱۲ میلادی ۲۰۰ عدد بوده است طی دو سال آینده به ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ عدد خواهد رسید.
به گزارش وب سایت cellular-news، در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۵۰ درصد تمام درآمد حاصل از فروش مدل‌های مختلف نرم افزار CRM مربوط به بخش نرم‌افزارهای به‌عنوان خدمات (SaaS) می‌شود و مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که شرکت salesforce.com در سال ۲۰۱۳ میلادی همچنان به عنوان بزرگ‌ترین مرکز تولیدکننده ابزارهای CRM باقی خواهد ماند.
«اِد تامسون» (Ed Thompson) مدیر و یکی از تحلیلگران برجسته گارتنر در این خصوص گفت: «ابزارهای CRM همچنان به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در دستور کار مدیران اطلاعاتی (CIO) سازمان‌ها باقی خواهند ماند».
او در ادامه توضیح داد: «بر اساس نتایج حاصل از بررسی Executive Program مرکز گارتنر که در سال ۲۰۱۳ میلادی روی ۲۹۵۳ مدیر اطلاعاتی انجام شد، جذب و آموزش مشتریان جدید به عنوان اولویت چهارم شرکت‌های تجاری در سال ۲۰۱۳ میلادی بوده است. تجربه مدیریتی کاربران در حال افزایش است و این امر هم‌زمان با افزایش تلاش شرکت‌ها برای بازاریابی، فروش و خدمات مشتریان صورت می‌گیرد. بزرگان این عرصه هر روز فناوری‌های بیشتری را مبتنی بر طرح‌های جدید خود در اختیار می‌گیرند تا به اهداف سازمانیشان بیشتر نزدیک شوند».
این طور که بررسی‌های انجام شده نشان داده است، salesforce.com از نظر کسب درآمد حاصل از فروش ابزارهای CRM توانست در سال ۲۰۱۲ میلادی از شرکت SAP پیشی بگیرد. شرکت salesforce.com طی سال گذشته موفق به کسب درآمد ۵. ۲ میلیارد دلاری از فروش ابزارهای CRM شد که این رقم نسبت به درآمد سال ۲۰۱۱ آن ۲۶ درصد بیشتر بود. در این دوره زمانی شرکت SAP توانست درآمدهای خود در بخش ابزارهای CRM را با رشد ۱. ۰ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۳. ۲ میلیارد دلار برساند.