Salesforce پیش از مایکروسافت قصد خرید لیکندین را داشت

Salesforce پیش از مایکروسافت قصد خرید لیکندین را داشت

همکاران سیستم- هفته گذشته اعلام شد شرکت مایکروسافت با پرداخت ۱۹۶ دلار به‌ازای هر سهام و در مجموع با پرداخت ۲۶.۲ میلیارد دلار بزرگترین شبکه اجتماعی سازمانی جهان، «لینکدین» را خرید. ولی مایکروسافت تنها شرکتی نبود که تمایل به تصاحب لینکدین داشت.

وبسایت Zdnet، خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که Salesforce به عنوان بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در جهان برای خرید لینکدین با مایکروسافت در رقابت بود و سرانجام غول نرم‌افزاری جهان موفق شد با پرداخت ۲۶.۲ میلیارد دلار این شبکه اجتماعی بزرگ را از آن خود کند.

این گزارش تصریح کرد که مایکروسافت از مدت‌ها قبل لیکندین را به عنوان یک فرصت برای خرید جدید خود می‌دید و این اتفاق محقق نشد. سرانجام «رِید هافمن» رئیس هیئت مدیره و «جِف وِینر» مدیرعامل لینکدین به «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت اعلام کردند که یک شرکت دیگر تصمیم گرفته است آنها را بخرد.

شرکت Goldman Sachs برای نخستین بار پیشنهاد خرید لینکدین را به Salesforce اعلام کرد. «مارک بنیوف» مدیرعامل Salesforce با تایید این مسئله گفت: «ما یک نگاه کلی به این مسئله داشتیم. ما همواره با ارایه روش‌های جدید به مشتریان خود کمک می‌کنیم». دو شرکت مایکروسافت و Salesforce از دادن توضیحات بیشتر در این زمینه خودداری کردند.

خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد قیمت پیشنهاد شده و نحوه خرید Salesforce مهم‌ترین عاملی بود که باعث شد لینکدین به آنها فروخته نشود.