Salesforce و مایکروسافت، صاحبان اصلی بازار جهانی CRM

Salesforce و مایکروسافت، صاحبان اصلی بازار جهانی CRM

همکاران سیستم- ممکن است که شما هم قصد انتخاب یک پلتفورم را برای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) داشته باشید تا از این طریق اقدامات مربوط به فروش محصولات به صورت خودکار انجام شود و در ‌‌نهایت فروش محصولات و میزان رضایتمندی مشتری افزایش یابد. اما سوال اینجاست که برای چنین کاری باید از کجا شروع کنید؟

به گزارش وب سایت ciotoday، مرکز تحقیقاتی گارتنر به تازگی «گزارش فصلی جادویی سیستم‌های اتوماسیون نیروی فروش» (SFA) را منتشر کرده و در آن اطلاعات ارزشمندی ارایه کرده است که به شما در جریان انتخاب یک پلتفورم مناسب، به خصوص در بازار کنونی که شرکت‌های نوظهور فراوانی حضور یافته‌اند کمک می‌کند.
گارتنر این گزارش را بر مبنای ابزارهای «اتوماسیون نیروی فروش» (SFA) منتشر کرده است. این عنوان در اصل به ابزارهایی اطلاق می‌شود که به اتوماسیون فعالیت‌های فروش، فرآیندهای مربوط به آن و مسؤولیت‌های فروش تخصصی کالا به کسب‌وکار‌ها کمک می‌کند.
مرکز تحقیقاتی گارتنر در این گزارش اعلام کرد که Salesforce.com و Microsoft Dynamics CRM به عنوان بر‌ترین ابزار‌ها در این زمینه محسوب می‌شوند و شرکت‌های SAP و ارواکل نیز توانسته‌اند موقعیت خود را در رتبه‌های نخست این لیست ثابت کنند.
شرکت گارتنر همچنین ابزار SugarCRM را به صورت نظری به عنوان کاربردی‌ترین سیستم در این زمینه مطرح کرد و توضیح داد که NetSuite مهم‌ترین رقیب آن محسوب می‌شود. از دیگر بازیگران اصلی این عرصه که مورد توجه گارتنر قرار گرفته است می‌توان به شرکت‌های Sage CRM ،Swiftpage ،Pivotal ،CRMnext و Zoho اشاره کرد.