SalesForce صد میلیون دلار روی استارت‌آپ‌های ژاپن سرمایه‌گذاری می‌کند

همکاران سیستم – این هفته برای استارت‌آپ‌های ژاپنی اتفاقات بسیار خوبی رقم خورد. شرکت گوگل پس از مدت‌ها در این کشور سرمایه‌گذاری کرد و شرکت نوپای ABEJA که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کند را مورد پشتیبانی‌های خود قرار داد. در مقابل سلزفورس از دیگر شرکت‌های آمریکایی که بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در جهان محسوب می‌شود اعلام کرد که قصد دارد 100 میلیون دلار در استارت‌آپ‌های سازمانی ژاپن سرمایه‌گذاری کند.

«صندوق تسهیلات ژاپن» نخستین هدف مرکز سرمایه‌گذاری‌های سلزفورس در آسیا محسوب می‌شود. مرکز سرمایه‌گذاری‌های شرکت سلزفورس از سال 2011 تاکنون بیش از 40 استارت‌آپ در کشور ژاپن را مورد پشتیبانی قرار داده است و هدف نهایی آن تحت پوشش قرار دادن بیش از 275 استارت‌آپ است و این اتفاق در حالی دنبال می‌شود که سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری جدید بخش کوچکی از کل سرمایه در نظر گرفته شده است که به موجب آن مرکز سرمایه‌گذاری‌های سلزفورس موسوم به «سلزفورس ونچرز» در نظر دارد یک میلیارد دلار در استارت‌آپ‌های جهان هزینه کند.

در مجموع باید گفت تمرکز شرکت نرم‌افزار سلزفورس بر ژاپن می‌تواند خبر خوبی برای استارت آپ‌های این کشور باشد. اگرچه ژاپن بر اساس تولید ناخالص ملی سومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود، ولی شرکت‌های آن برای جذب سرمایه‌های خارجی با مشکلات فراوان مواجه هستند.

ارش بازار خدمات پردازش ابری عمومی ژاپن تا سال 2022 میلادی با رشد دو برابری به 13 میلیارد دلار می‌رسد که این اتفاق می‌تواند برای سلزفورس بسیار قابل ملاحظه باشد.

منبع: techcrunch