Red Hat پلتفرم Ceph را در اختیار شرکت‌های نرم‌افزاری گذاشت

Red Hat پلتفرم Ceph را در اختیار شرکت‌های نرم‌افزاری گذاشت

همکاران سیستم- سیستم Ceph شرکت Red Hat یک پلتفرم پردازش ابری مبتنی بر نرم‌افزار برای ذخیره‌سازی اطلاعات محسوب می‌شود. در حالی که کدهای این سیستم به صورت متن‌باز نوشته شده، شرکت Red Hat هم‌اکنون یک مسیر ویژه برای توسعه این پروژه در نظر گرفته است.به گزارش وبسایت ZDnet، در کنفرانس Toyko OpenStack که روز گذشته برگزار شد شرکت Red Hat اعلام کرد فناوری سیستم پردازش ابری Ceph مبتنی بر خدمات نرم‌افزاری هم‌اکنون در اختیار گروه تازه‌تاسیس Ceph Advisory Board قرار گرفته است.

مرکز Ceph Advisory Board علاوه بر Red Hat شرکت‌های بزرگ دیگری را در خود جا داده است که از جمله آنها می‌توان به سیسکو، فوجیتسو، اینتل، SanDisk، Canonical، CERN و SUSE یاد کرد. به طور خلاصه می‌توان گفت Ceph از این پس فقط متعلق به Red Hat نیست و به صورت جهانی پشتیبانی می‌شود.

این اتفاق چندان هم دور ذهن نیست. زیرا سیستم متن‌باز Ceph می‌تواند سرویس‌های دریافت کردن، بلوک کردن و مدیریت‌ فایل‌های سیستمی ذخیره‌ساز اطلاعات را در یک خوشه واحد و یکپارچه ارایه دهد. این اتفاق برای زیرساخت‌های پردازش ابری کاربرد فراوان دارد.

OpenStack چندی پیش بر اسای یک مطالعه اعلام کرد سیستم Ceph محبوب‌ترین راهکار ذخیره‌سازی اطلاعات بلوکه شده برای پلتفرم OpenStack محسوب می‌شود.