Red Hat فروشگاه اینترنتی سازمانی راه‌اندازی کرد

Red Hat فروشگاه اینترنتی سازمانی راه‌اندازی کرد

همکاران سیستم- شرکت Red Hat فروشگاه اینترنتی جدید خود موسوم به OpenShift Marketplace را راه‌اندازی کرد تا از این طریق سهم خود را در بازار جهان «خدمات-به‌عنوان-پلتفورم» (PaaS) افزایش دهد.
به گزارش وب‌سایت eweek، پلتفورم PaaS شرکت Red Hat با نام OpenShift شناخته می‌شود. این سیستم نخستین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی معرفی شد و در ابتدا مبتنی بر فناوری شرکت Makara ارایه شد که Red Hat آن را در سال ۲۰۱۰ میلادی خریداری کرده بود.
طرح اولیه مبتنی بر سیستم OpenShift PaaS راه‌اندازی پلتفورمی برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری بود تا به راحتی بتوانند ابزارهای خود را مبتنی بر فضای پردازش ابری تولید و راه‌اندازی کنند. سیستمOpenShift به گونه‌ای ساخته شده است که مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار به سادگی می‌توانند خدمات دیگر شرکت‌های نرم‌افزاری را در اختیار بگیرند و فروشگاه اینترنتی OpenShift Marketplace نیز هم‌اکنون با همین هدف راه‌اندازی شده است.
لازم به ذکر است که در مرحله نخست راه‌اندازی این فروشگاه اینترنتی شرکت‌های Blazemeter، ClearDB، Iron. io، MongoLab، New Relic، RedisLabs، SendGrid و Shippable با Red Hat قرارداد همکاری منعقد کردند تا به عنوان بخشی از فروشگاه OpenShift فعالیت خود را آغاز کنند.
 «آشد بادانی» (Ashedh Badani) مدیر مرکز خدمات پردازش ابری و OpenShift در این شرکت گفت: «دست‌کم هفته‌ای ۲ هزار کاربر جدید وارد سرویس OpenShift Online می‌شوند. شرکت ما همچنین سیستم OpenShift Enterprise و پروژه متن‌باز OpenShift Origin را نیز در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد».
لازم به ذکر است که شرکت Red Hat نخستین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی تلاش خود را برای فروش محصولات دیگر شرکت‌های نرم‌افزاری آغاز کرد و سیستمی را با نام Red Hat Exchange (RHX) با همین هدف ارایه نمود. اما این سیستم به نتیجه نرسید و سرانجام در سال ۲۰۱۰ میلادی بسته شد.