Outlook موبایلی مبتنی بر وب بازنشسته شد

همکاران سیستم- مدیران مایکروسافت با انتشار بیانیه رسمی اعلام کردند نرم‌افزار Outlook برای اجرا روی اپلیکیشن‌های موبایلی مبتنی بر وب در دستگاه‌های موبایلی آیفون، آیپد و اندروید را برای همیشه بازنشسته خواهند کرد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ سیستم Outlook مبتنی بر وب که به صورت رسمی Outlook on the Web معرفی می شود آخرین نامگذاری مایکروسافت برای سیستمی بود که از ابتدا در قالب Outlook Web Apps معرفی شد تا جایگزینی برای اپلیکیشن‌های Outlook در دستگاه‌های مبتنی بر اندروید و iOS باشد.

برنامه زمانی که مایکروسافت هم اکنون در این زمینه عرضه کرده به قرار زیر است:

  • آوریل 2018: سیستم OWA برای اپلیکیشن‌های آیفون، آیپد و اندروید وجود خارجی نخواهند داشت تا امکان دانلود کردن آنها از فروشگاه iTunes اپل یا Play Store گوگل فراهم شود.
  • آپریل 2018: کاربران اپلیکیشن موبایلی OWA یک اطلاعیه داخلی دریافت می‌کنند که در آن تاریخ دقیق بازنشسته شدن اپلیکیشن مربوطه اعلام می‌شود و لینک جدید برای دانلود کردن Outlook مبتنی بر اندروید و iOS هم در همین پیام اعلام شده است.
  • 15 مه 2018: اپلیکیشن موبایلی OWA به طور کامل از کار می‌افتد. کاربران سیستم Office 365 که تلاش می‌کنند این اپلیکیشن را باز کنند یک پیام دریافت خواهند کرد که در آن لینک دانلود اوتلوک مبتنی بر اندروید و iOS آورده شده است