Outlook جدید جدا از Office آماده ورود به بازار شد

Outlook جدید جدا از Office آماده ورود به بازار شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت این بار برای معرفی نسخه جدید بسته Outlook مخصوص رایانه‌های Mac اقدام عجیبی انجام داد و اعلام کرد چند ماه پیش از تکمیل ویرایش جدید مجموعه Office آن را عرضه می‌کند.سیستم Outlook یک مجموعه کامل برای ارسال پست الکترونیکی محسوب می‌شود که مبتنی بر سیستم‌های عامل ویندوز و OS X خدمات خود را عرضه می‌کند و به عنوانی بخشی از مجموعه نرم‌افزاری Office مایکروسافت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

به گزارش وبسایت Computerworld اعلام خبر عرضه نسخه جدید Outlook چند روز پس از آن منتشر شد که منابع آگاه نخستین تصاویر از این محصول را روی اینترنت منتشر کردند.

“وِس میلر”(Wes Miller) یکی از مدیران ارشد مایکروسافت اعلام کرد این نخستین باری است که غول نرم‌افزاری جهان Outlook را به صورت مجزا از مجموعه نرم‌افزاری Office روانه بازار می‌کند.

میلر در این خصوص توضیح داد: «مایکروسافت تمایل دارد اعلام کند که “این یک مسافرت است”. این اقدام در شرکت مایکروسافت شبیه به یک سفر است که سال آینده برای مجموعه نرم‌افزاری Office مخصوص سیستم‌های Mac انجام می‌شود».

به طور کلی شرکت مایکروسافت همیشه Office را در قالب یک مجموعه نرم‌افزاری جامع ارائه می‌دهد و در این اقدام می‌کوشد تقریباً همه نرم‌افزارهای موجود در آن را به‌روز کند. اما این بار این شرکت تصمیم جدید گرفته است و در تلاش است Outlook را به صورت مجزا به دست کاربران اپل برساند.