Opera سرقت رمزهای عبور از مرورگر خود را تایید کرد

Opera سرقت رمزهای عبور از مرورگر خود را تایید کرد

همکاران سیستم- شرکت Opera تایید کرد که یک هکر به یکی از سرورهای آنها دسترسی پیدا کرده است و می‌تواند رمزهای عبور را فاش کند.

به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت تولیدکننده مرورگر اینترنتی Opera که دفتر مرکزی آن در کشور نروژ واقع شده است با انتشار مطلبی توضیح داد که اوایل هفته گذشته حمله صورت گرفته به سیستم‌های خود را به سرعت متوقف کرده است، با این وجود برخی از داده‌های آنها سرقت شده است که از جمله این داده‌ها می‌توان به برخی رمزهای عبور و اطلاعات حساب‌های کاربری اشاره کرد.

با این وجود شرکت Opera اعلام کرد هنوز به درستی نمی‌داند چه حجمی از اطلاعات به سرقت رفته است. این شرکت در مطلب خود بر این مسئله تاکید کرد که برای احتیاط هرچه بیشتر تمام رمزهای عبور همگام شده را تغییر داده است.

زمانی که این حمله صورت گرفت بیش از ۱.۷ میلیون کاربر فعال از قابلیت مذکور استفاده می‌کردند. قابلیت همگام‌سازی رمز عبور به کاربران امکان می‌داد بتوانند پسورد خود برای یک سایت اینترنتی را در دستگاه‌های الکترونیک مختلف به اشتراک بگذارند.

شرکت Opera تایید کرد که رمزهای عبور بر اساس استانداردهای رمزگذاری داده درهم‌ریخته شده‌اند تا امکان دسترسی به آنها وجود نداشته باشد.