OpenStack به‌روز شد

OpenStack به‌روز شد

همکاران سیستم- از هم‌اکنون تا زمانی که شرکت بنیاد توسعه نرم‌افزارهای متن‌باز OpenStack نسخه جدید محصولات خود مبتنی بر فضای پردازش ابری را عرضه کند چند ماهی باقی مانده است. این بار OpenStack آخرین نسخه از Ocata را معرفی کرد و در این اتفاق تمرکز اصلی بر افزایش ثبات، مقیاس‌پذیری، و عملکرد محاسباتی هسته و خدمات شبکه‌ای معطوف شد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، نسخه جدید نرم‌‌افزار Ocata قابلیتی را با نام Nova در خود جا داده است که در اصل یک اپلیکیشن رابط کاربری برنامه‌نویسی (API) را شامل می‌شود و به کاربران کمک می‌کند تا به صورت هوشمندانه منابع خود را مبتنی بر نیازهای اپلیکیشن مشخص کنند. قابلیت دیگر این نرم‌افزار موسوم به Cells v۲ به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به صورت پیش‌فرض ثبات Nova را افزایش دهد.

داشبورد Horizon در این نرم‌افزار به عنوان یک رابط کاربردی پیشرفته عمل می‌کند و به اپراتورها امکان می‌دهد تا بتوانند قابلیت‌های اجرایی در خدمات OpenStack را بهتر شناسایی کنند.

قابلیت دیگر نسخه جدید این نرم‌افزار با نام Keystone نامگذاری شده است که به صورت پویا یک پروژه را مدیریت می‌کند و در زمینه احراز هویت کاربران قابلیت‌های مختلف ارایه می‌دهد.

از دیگر قابلیت‌هایی که در نسخه جدید این نرم‌افزار ارایه شده است می‌توان به Ironic، سیستم مدیریت پردازنده رایانه برای سازگاری با پروژه‌های Telemetry، Active/Active HA و … اشاره کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *