OneDrive مایکروسافت برای سازمان‌های بزرگ رایگان شد

همکاران سیستم- مایکروسافت با افزودن قابلیت جدید به سرویس OneDrive خود سعی کرد گام‌های بلندتری برای رقابت با بزرگترین ارایه‌دهندگان خدمات رایانش ابری بردارد.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ شرکت مایکروسافت از امروز به تمامی سازمان‌هایی که بیش از ۵۰۰ کارمند دارند امکان داد سرویس OneDrive for Business را در طول زمانی که با یکی از شرکت‌های گوگل، باکس یا دراپ‌باکس قرارداد همکاری دارند، به صورت رایگان استفاده کنند.
در توضیحات مایکروسافت اعلام شده است که این دسته از کاربران تنها در صورتی می‌توانند این خدمات را به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهند که یکی از کاربران جدید OneDrive for Business یا Office ۳۶۵ باشند و تمامی آنها تا تاریخ ۳۰ ژوئن فرصت دارند که این سرویس رایگان را در اختیار بگیرند.

شرکت مایکروسافت همچنین به کاربران واجد شرایط امکان می‌دهد تا از خدمات OneDrive for Business به صورت رایگان به مدت سه سال بهره‌مند شوند که این دوره زمانی بسته به قرارداد کنونی آنها با یکی از سه رقیب برزگ مذکور در حوزه خدمات رایانش ابری تغییر می‌کند.
لازم به ذکر است که مایکروسافت کاربران شرکت‌های رقیب را ترغیب نکرده است تا سرویس‌های کنونی خود را کنار بگذارند و در عوض سرویس OneDrive for Business برای آنها رایگان شده است. کاربران همچنان می‌توانند سرویس OneDrive for Business را به صورت جداگانه در اختیار بگیرند و البته در این شرایط مابقی خدمات Office ۳۶۵ متناسب با آن رایگان نخواهد بود