Office مایکروسافت محبوب‌ترین ابزار برای دستگاه‌های موبایلی اپل شد

Office مایکروسافت محبوب‌ترین ابزار برای دستگاه‌های موبایلی اپل شد

همکاران سیستم- به دنبال تصمیم اخیر مایکروسافت مبنی بر عرضه رایگان Office با تمام قابلیت‌ها، این ابزار موفق شد عنوان محبوب‌ترین برنامه‌های فروشگاه اینترنتی App Store را به خود اختصاص دهد و بیشترین میزان بارگذاری بین همه ابزارهای ارایه شده برای سیستم‌عامل موبایلی iOS اپل را از آن خود کند.
به گزارش Itp، وبسایت شرکت مایکروسافت پیش از این به کاربرانی که قصد استفاده رایگان از این مجموعه نرم‌افزاری را داشتند امکان می‌داد ابزارهای Office را به صورت محدود در اختیار بگیرند و امکان ایجاد و ذخیره فایل جدید برای آن‌ها وجود نداشته باشد. در این شرایط تنها کاربرانی که هزینه اشتراک در مجموعه نرم‌افزاری Office ۳۶۵ را پرداخت کرده بودند، می‌توانستند از این قابلیت‌ها استفاده کنند.
اما از پنج‌‌شنبه هفته گذشته این شرکت تغییراتی را در جریان استفاده از این نرم‌افزار لحاظ کرد تا به موجب آن صاحبان دستگاه‌های موبایلی اپل مبتنی بر سیستم‌عامل iOS بتوانند از ابزارهای Word، Excel و PowerPoint با همه امکانات به صورت رایگان استفاده کنند.
این اقدام در پاسخ به فعالیت رقابتی گوگل صورت گرفته است که بر اساس آن ابزارهای کاربردی این شرکت اینترنتی از جمله سیستم پردازش متن، صفحه‌گسترده و اجرای فایل‌های تصویری به صورت رایگان مبتنی بر مجموعه Google Drive در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.
گفته می‌شود که مایکروسافت همچنان قابلیت‌های دیگری را برای مشترکان مجموعه Office ۳۶۵ در نظر گرفته است و مزایایی در اختیار آن‌ها می‌گذارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ابزارهای ویرایشی، حافظه نامحدود در سیستم OneDrive و استفاده از قابلیت‌های سیستم Dropbox اشاره کرد. با این وجود، برای بیشتر کاربران ابزارهای کاربردی پایه بیش از آنچه که نیاز دارند در اختیارشان قرار می‌گیرد.
کاربران به عرضه رایگان ابزارهای مایکروسافت پاسخ مثبتی نشان داده‌اند. برخی کاربران برای نرم‌افزار Microsoft Word ویژه iPad از ۵ ستاره امتیاز ۵ را در نظر گرفته‌اند و تاکنون بررسی‌های دقیق و جامعی برای PowerPoint ویژه iPad ارائه شده است.