Office مایکروسافت برای همه دانشجویان جهان رایگان شد

Office مایکروسافت برای همه دانشجویان جهان رایگان شد

همکاران سیستم- مایکروسافت سال ۲۰۱۳ میلادی استفاده از مجموعه نرم‌افزاری Office ۳۶۵ برای دانشجویان آمریکایی رایگان کرد و مجوزهایی را در اختیار دانشگاه‌های آنها قرار داد تا کلیه دانشجویان و دیگر اعضای دانشگاه بتوانند به صورت رایگان از این محصول استفاده کنند. اما هم‌اکنون قرار است این طرح به صورت جهانی به اجرا گذاشته شود.
به گزارش وبسایت Pcworld، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که طرح استفاده رایگان از مجموعه نرم‌افزاری Office را برای هرجا که Office وجود داشته باشد، از افغانستان تا زیمبابوه عملی می‌کند. بر این اساس، تمام دانشگاه‌های سراسر جهان می‌توانند با در اختیار گرفتن مجوزهای مربوطه از شرکت مایکروسافت، امکان استفاده رایگان از مجموعه نرم‌افزاری Office را برای دانشجویان خود فراهم کنند.
دانشجویان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی office.com/getoffice۳۶۵ و وارد کردن ایمیل دانشگاهی خود، این مجموعه را در اختیار بگیرند. اساتید نیز می‌توانند از سایت office.com/teachers استفاده کنند و با فرآیند ذکرشده، این مجموعه را به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهند.
شرکت مایکروسافت با این اقدام خود به گوگل و دیگر عرضه‌کنندگان مجموعه‌های نرم‌افزاری هشدار داد تا کسب و کارها، دولت‌ها و دیگر مراکز خود را بیش از پیش با Office سازگار کنند. با این اتفاق عرضه محصولات نرم‌افزاری از حالت مبتنی بر دیسک‌های سخت‌افزاری تغییر کرده است.