Notepad ویندوز به یک اپلیکیشن مجزا تبدیل شد

همکاران سیستم – مایکروسافت نسخه آزمایشی دیگری را برای ویرایش 20H1 سیستم عامل ویندوز 10 عرضه کرد تا کاربران گروه آزمایشی «فَست رینگ» بررسی‌های لازم را روی آن انجام دهند. این نسخه که با نام Build 18963 شناخته می‌شود نسبت به نسخه قبلی تغییرات اندکی را شامل شده است. طبق گفته مایکروسافت این نخستین نسخه‌ ویندوز 10 محسوب می‌شود که در آن Notepad در قالب یک اپلیکیشن مجزا روی فروشگاه اینترنتی Store به روزرسانی شده است.

نسخه آزمایشی 18963 ویندوز 10 سیستم مانیتور کردن دمای پردازنده گرافیکی را نیز در قسمت Task Manager شامل می‌شود و البته در مرحله کنونی فقط پردازنده‌های گرافیکی که به صورت یک کارت مجزا استفاده می‌شوند یا درایور آنها به روز شده است، با این قابلیت سازگاری دارند. لازم به ذکر است دمای پردازنده گرافیکی در مرحله کنونی فقط با درجه حرارت سلسیوس به نمایش درمی‌آید.

نسخه آزمایشی جدید همچنین مکان تغییر نام دسکتاپ مجازی را هم برای کاربران فراهم می‌کند. این نسخه همچنین برخی ترفندها را در صفحه Optional Features در بخش تنظیمات ویندوز شامل می‌شود که از جمله آنها می‌توان به امکان استفاده چند گزینه‌ای، مدیریت آسان‌تر صفحات اینترنتی و مدیریت بهتر لیست‌ها اشاره کرد.

علاوه بر این، سرعت مکان نما نیز می‌تواند در بخش تنظیمات ویندوز تغییر کند و این دسترسی برای کاربران فراهم شده است. مایکروسافت همچنین در نظر دارد همگام‌سازی حساب‌های کاربری مخصوص تصاویر را در ویندوز آسان‌تر کند.

منبع: zdnet